Zuzana Kajnarová exkluzivně pro Žurnál

01.06.2022

„Mám snahu dělat věci, co mě baví, dávají smysl a uživí mě,“ konstatuje Zuzana Kajnarová (39) s...

[celý článek zde již 01.06.2022]


Agresor dostal ženu do nemocnice

10.05.2022

Dačicko – Jindřichohradečtí kriminalisté ve spolupráci s dačickými policisty prošetřovali případ...

[přečtěte si celý článek]


Prášky a chlast, delirium, špitál

10.05.2022

Třeboň – V pondělí 11. dubna večer byli strážníci povoláni do Jateční ulice, kde se zdravotníci...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Krásné články

Aby mu pracky upadly!

11.04.2022

J. Hradec – Hradečtí policisté pátrají po dosud neznámém ničemovi, který 6. března (v době od 14.35 do 14:50 hodin) kradl na zdejším hradu a zámku. V průchodu mezi prvním a druhým nádvořím vypáčil a následně vybral plexisklovou kasičku, určenou pro sbírku hotovosti na opravu hradeckého kostela sv. Jakuba, a s lupem se pak vypařil. Škoda na kasičce činí asi 2.000 korun, uvnitř ní bylo odhadem 5.000. Za jakékoli informace k případu budou policisté vděční.
- Antonín Kočka -

[přečtěte si celý článek]

Svatba jak v italském filmu

11.04.2022

J. Hradec – Svatební veselí v jedné z místních restaurací se večer 12. listopadu kapku zvrtlo a vyústilo ve výtržnictví a ublížení na zdraví. Jeden z hostů svatebčany nejprve slovně urážel a jednu ženu poté dokonce shodil ze židle a začal ji tahat za vlasy. Napadené se zastal její partner a spolu s agresorem se přesunul na venkovní terasu, kde pak došlo k souboji. Když útočník dostal svého protivníka na zem, kopancem do ruky mu způsobil zranění, jež si vyžádalo lékařské ošetření a přiložení dlahy. Chlap, co to všechno spískal, převzal 3. března sdělení podezření a nyní je trestně stíhán v režimu zkráceného přípravného řízení.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Uzbek podezřele kličkoval

11.04.2022

Třeboň – Odpoledne 16. února přijali strážníci oznámení, že od Českých Budějovic se k Třeboni blíží podezřele kličkující kamion. Když strážníci příslušný náklaďák ještě před kruhovým objezdem zastavili, jeho 43letého řidiče z Uzbekistánu řádně prověřili. Alkohol ani drogy u něj provedené testy neodhalily a navíc vyšlo najevo, že šofér si svého kličkování vůbec není vědom. Strážníkům tudíž nezbylo nic jiného než mu popřát šťastnou cestu na východ a zamávat jeho koncovkám.
- Valerián Košatý -

[přečtěte si celý článek]

Bude v Hradci McDonald´s? Co nového s rozhlednou?

01.04.2022

V průběhu minulého měsíce se na redakci Žurnálu opět obrátilo několik čtenářů s různými podněty, respektive dotazy směrem k vedení města a chodu Jindřichova Hradce. My jsme několik z nich vybrali a hradecký městský úřad oslovili. Odpovědi příslušných úředníků nám a našim čtenářům tlumočila tisková mluvčí úřadu Eliška Čermáková.

[přečtěte si celý článek]

Pandemický zákon prošel i přes veto senátorů. Není Senát zbytečný?

01.04.2022

V pondělí 21. února podepsal prezident Miloš Zeman zákon ze dne 18. února 2022, jímž se mění zákon č. 94/2021 Sb., o mimořádných opatřeních při epidemii onemocnění covid-19. Jinak řečeno, president podepsal novelu pandemického zákona, která rozšiřuje možnosti vydávání protipandemických opatření a účinnost zákona prodlužuje na konec letošního listopadu. Zákon nabude účinnosti poté, co vyjde ve sbírce zákonů. Novela uzákoní zavedenou praxi nařizování karantény nebo izolace telefonicky či prostřednictvím SMS. Úřadům dá také pravomoc nařídit testování na covid-19 prakticky všech skupin lidí, kteří pracují nebo chodí do školy, i předškoláků. Restrikce by se nadále mohly týkat zejména omezení počtu návštěvníků nebo zákazníků, otevírací doby nebo povinnosti nosit respirátor. Úřady by mohly regulovat například i činnosti vykonávané přímo u zákazníka (např. kadeřnické služby či kosmetika).

[přečtěte si celý článek]

Jindřichohradecký kastelán Jan Mikeš: Hrad a zámek krizi přežil a žít bude dál.

01.04.2022

Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec je jedním hlavních nositelů kultury ve městě. Během sezóny se zde koná řada větších i menších kulturních akcí, které lákají tisíce návštěvníků. Dva roky trvající problém v podobě pandemie a s ní souvisejících omezujících opatření se na chodu hradu a zámku pochopitelně podepsal, nicméně, jak se praví, život jde dál. Hradecká dominanta fungovat nepřestala, krizi překonala a na nadcházející turistickou sezónu se pilně chystá. Aktuální informace poskytl Žurnálu hradecký kastelán a předseda Spolku přátel starého Jindřichova Hradce Jan Mikeš. V rozhovoru okomentoval i městské kulturní dění, jehož kritikům i obhajovatelům věnoval Žurnál prostor už v několika nedávných vydáních.

[přečtěte si celý článek]

Petr Lexa, hlas kapely Slza, exkluzivně pro Žurnál

01.04.2022

Jindřichohradecké Kulturní centrum Jitka připravilo na jarní sezónu opravdu nabitý program. Publikum i účinkující jsou po dvou letech omezování natěšeni a lze proto předpokládat, že se všechny zdejší akce vydaří. V dubnu do renomovaného kulturáku zavítá i populární formace Slza, která zde odehraje svůj první velký koncert tohoto roku. Dodejme, že duo Slza tvoří kytarista Lukáš Bundil (35) a zpěvák Petr Lexa (30), který Žurnálu v závěru února poskytl exkluzivní interview.

[přečtěte si celý článek]

Čelní sklo auta rozflákal kovovou zarážkou dveří

09.03.2022

Lomnice n. L. – Třeboňští policisté vyšetřují muže (41) z Jindřichohradecka, který měl vloni v prosinci mrsknout kovovou zarážku dveří na čelní sklo automobilu značky Range Rover, zaparkovaného před domem v Lomnici nad Lužnicí. Svým hulvátským počínáním způsobil chlap majiteli auta škodu ve výši bezmála 29.000 korun. Vandal bude své chování vysvětlovat před soudem a polehčující okolnosti redakci Žurnálu známy nejsou.

- Čeněk Trpký -

[přečtěte si celý článek]

Nafackoval bývalce

09.03.2022

Dačice – Dačičtí policisté mají v prádle muže, který v podvečer 21. prosince loňského roku fyzicky napadnul svou bývalou družku. K incidentu došlo na dvorku domu ve vsi na Dačicku a slovní rozepře mu, jak už tomu bývá, předcházela. Chlap ženu nejprve udeřil dlaní do tváře (facka jak od Macka) a poté jí za záda zkroutil ruku, toho času třímající mobilní telefon. Žena přitom mobil upustila a tento se po dopadu na zem rozbil. Ženino zranění si vyžádalo lékařské ošetření a následně i chirurgický a ortopedický zásah. Poškozená se poté léčila nejméně do 24. ledna a zčásti byla odkázána na pomoc své sestry. Dne 24. února převzal agresor sdělení podezření a nyní je trestně stíhán.
- Antonín Kočka -

[přečtěte si celý článek]

Dvojí kolize si parkující řidička vůbec nevšimla

09.03.2022

Třeboň – Nabourat při parkování další dvě auta, to už je celkem kumšt. V neděli 9. ledna se to podařilo řidičce (18) osobního vozu BMW z Chlumu u Třeboně. Strážníci, kteří byli na místo činu, tedy na parkoviště v Dukelské ulici přivoláni, zjistili, že řidička, nejenže neumí parkovat, ale navíc z parkoviště klidně odešla. Pravdou je, že ne nadlouho. Ke svému vozidlu se ještě během šetření nehody vrátila a uvedla, že si při parkování ničeho zvláštního nevšimla a o poškození zaparkovaných aut vůbec neví. Skončila v rukou dopravních policistů.
- Věněk Podlipný -

[přečtěte si celý článek]