Sabina Remundová exkluzivně pro Žurnál.

01.12.2022

„Pozornost veřejnosti a médií k naší branži patří,“ konstatuje Sabina Remundová (50). „Nic se ovšem...

[celý článek zde již 01.12.2022]


Recidivista dojel na vodku.

08.11.2022

J. Hradec – Devětatřicetiletý chmaták se odpoledne v neděli 11. září vydal do Lidlu, aby tam...

[přečtěte si celý článek]


Majitelé v lochu, hafani na útěku!

08.11.2022

Branná – Ráno 9. září vystrašili místní občany dva volně pobíhající psi, labrador a kříženec...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Krásné články

Doprava v J. Hradci má i své problémy a jejich řešení často bolí.

01.11.2022

Dopravní obslužnost a funkční dopravní komunikace jsou pro město záležitost zcela zásadní. Na obojím ovšem hlodá zub času a obojí dříve či později potřebuje konstruktivní zásah, který ovšem často obnáší i určité komplikace, jež se lidem příliš nezamlouvají. O informace k několika aktuálním jsme v závěru minulého měsíce (krátce před komunálními volbami) požádali jindřichohradeckého místostarostu Miroslava Kadeřábka (ČSSD).

[přečtěte si celý článek]

Smrt bezdomovce

11.10.2022

J. Hradec – Třiašedesátiletý bezdomovec zřejmě prohrál dlouhodobý souboj s alkoholem. V sobotu 6. srpna ráno ho strážníci našli u restaurace Sparta na sídlišti Vajgar, a když zjistili, že muž své končetiny absolutně neovládá, zavolali záchranáře, kteří zajistili jeho převoz do nemocnice. Tam však bezdomovec bohužel nezmoudřel. O dva dny později byl nejprve viděn, jak polehává ve svém oblíbeném průchodu u zmíněného podniku a hodinu po poledni jej hlídka strážníků objevila v betonovém květináči bez známek života.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Oháněl se bouchačkou

11.10.2022

Třeboň – V neděli 14. srpna, necelé dvě hodiny po půlnoci, přijali strážníci informaci o muži ozbrojeném střelnou zbraní, pohybujícím se mezi základní školou a středním odborným učilištěm ve Vrchlického ulici. Do akce vyrazili jak strážníci, tak policisté a na místě společně zadrželi 21letého muže z Jindřichova Hradce s plynovou pistolí v ruce. Protože byl chlap agresivní, skončil nakonec v klepetech a v péči státních policistů.
- Robert Rozumný -

[přečtěte si celý článek]

Lešení u věže bylo výzvou

11.10.2022

Třeboň – V úterý 2. srpna před půlnocí řešili strážníci devatenáctiletého mladíka z Domanína a o rok starší dívku z Vlkovic, kteří realizovali geniální nápad a vylezli na lešení u opravované věže kostela v Husově ulici. V době příjezdu strážníků se ti dva nacházeli nad kostelními hodinami a snažili se dělat, že tam vůbec nejsou. Leč marně, baterky je odhalily a oni měli rázem po zábavě, již lze jistě označit jako velmi riskantní.
- Valerián Košatý -

[přečtěte si celý článek]

Oprava Václavské ulice je v další fázi. Co říká město na kritiku obchodníků?

01.10.2022

Kompletní rekonstrukce Václavské ulice se posunula do závěrečné fáze, která obnáší i opravu křižovatky Václavské ulice a ulice 28. října. Tato křižovatka je tudíž od 29. srpna uzavřena a problémy řidičů v této části města pokračují. Došlo i ke změně objízdných tras a k dočasnému zrušení zastávek MHD na sídlišti Hvězdárna (dosavadní je nahrazena zastávkou u školky na témže sídlišti) a U Václava (je nahrazena zastávkou u LDN). Jedna objízdná trasa vede ulicí U Nemocnice, ulicí Zborovskou a Na Výsluní. Řidiči, kteří se potřebují dostat do lokality Na Točně, pak musí jet ulicí Na Piketě, která bude zobousměrněna a bude řízena semafory. Dílo by mělo být hotovo nejpozději do 14. října a provoz v lokalitě se pak zase vrátí k normálu.
Dodejme, že součástí generální rekonstrukce ulice je i rekonstrukce vodovodu a splaškové kanalizace, výstavba nové dešťové kanalizace, stavební úprava veřejného osvětlení a uložení chrániček městské optické sítě. Akci provádí firma EUROVIA CS za vysoutěženou cenu 23,7 mil. Kč včetně DPH.

[přečtěte si celý článek]

Město koupí areál Karla Franka. Peněz to bude stát opravdu dost.

01.10.2022

V letním dvojčísle jsme informovali, že Rada města údajně nesouhlasí s nabídkou developera Karla Franka, který městu svůj pozemek na hradeckém sídlišti U Nádraží (bývalá mateřská škola) nabízí za cca 60 milionů korun. Jmenovaný podnikatel však tento pozemek před časem pořídil za necelé čtyři miliony a cenový skok se tedy jevil jako poměrně značný. Tisková mluvčí MěÚ J. Hradec Eliška Čermáková k věci koncem června sdělila (viz letní Žurnál), že se Rada města 20. června nabídkou na odkup areálu zabývala znovu. Karel Frank prý totiž zaslal upravenou nabídku a cenu snížil na 39.950.000 korun, dohodou. Rada města s přijetím upravené nabídky souhlasila, ale poslední slovo měli mít zastupitelé na svém jednání 29. června. Jenže tou dobou už bylo letní vydání Žurnálu připraveno k tisku a aktuální informace v něm tudíž zveřejněna být nemohla. Takže aktuální stav až nyní.

[přečtěte si celý článek]

Věra Martinová exkluzivně pro Žurnál

01.10.2022

Snažím se žít v poklidu a pro bulvár tím pádem nejsem zajímavá. Ta skutečnost mě tedy ani trochu nemrzí.

Úspěch své pilotní sólové písně Věra Martinová vůbec nepředpokládala. Vzpomíná: „Malý dům nad skálou mě zpočátku opravdu nenadchnul.“ Jenže posluchače nadchnul naopak hodně a další hity rychle následovaly. A líbí se dodnes, stejně jako ty novější či aktuální. Zní z rádia, z hudebních nosičů i na koncertech s nimiž paní Věra projíždí celou republikou. Letos v srpnu zavítala také do Kamenice nad Lipou, kde s kapelou Meritum vystoupila na nádvoří místního pivovaru a přes ne zcela příznivé počasí zde předvedla prvotřídní country show.

[přečtěte si celý článek]

Neprojel a ničil

06.09.2022

J. Hradec – Sedmadvacetiletý řidič vypůjčené Škody Fabia poničil dřevěnou lávku přes mokřad rybníku Pazderna v místní části Radouňka, spojující vycházkovou pěšinu na hrázi rybníku s Perleťovou ulicí. V časných ranních hodinách ve středu 20. července na lávku divoce najel, zdemoloval ji a vozidlo v rozlámaných pražcích na několik hodin uvěznil. Nyní chlapa čeká uhrazení opravy lávky a zaplatit musí i pokutu za poškození veřejně prospěšného zařízení.
- Robert Rozumný -

[přečtěte si celý článek]

Pro opilce přijela sanitka

06.09.2022

Třeboň – V časných ranních hodinách v sobotu 30. července narazila hlídka městské policie na muže (29) z Břilic, ležícího v bezvědomí na silnici v dolní části Masarykova náměstí. Strážníci zkontrolovali jeho základní životní funkce, poskytli mu první pomoc a přivolali sanitku, která zraněného odvezla do nemocnice. Chlap uvedl, že si zranění způsobil sám a na vině že je alkohol.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Pes se pekl zaživa

06.09.2022

Třeboň – Ve středu 20. července dopoledne přijali strážníci oznámení o psu zavřeném v tropickém vedru v autě na parkovišti před marketem. Když na místě psa ve vozidle skutečně našli, byl to ohař, jeho majitelku pomocí rozhlasu v prodejně ihned vyvolali. Sedmdesátiletá žena z Prahy se na parkoviště neprodleně dostavila a psa z rozpáleného vozu vysvobodila. Zvíře bylo naštěstí v pořádku, ale moc nechybělo. V takovýchto případech bývá každá minuta dobrá.
- Robert Rozumný -

[přečtěte si celý článek]