Martin Kraus: Za to, že dělám to, co dělám, může dílem i Belmondo.

31.03.2023

„Někteří chlapi chodí na fotbal nebo do hospody, já si na sebe místo toho vezmu džíny a vytahaný...

[celý článek zde již 31.03.2023]


Kdo má otravu orla na svědomí?

07.03.2023

J. Hradec – Dne 30. ledna přijali jindřichohradečtí policisté oznámení o nálezu uhynulého orla...

[přečtěte si celý článek]


Produkci známé firmy utnuli městští policisté.

07.03.2023

Třeboň – Dvaačtyřicetiletý muž z Jindřichova Hradce se k ránu ve středu 1. února utábořil v čekárně...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Krásné články

Jitka Ježková exkluzivně pro Žurnál

01.03.2023

„Po určitém čase jsem si plně uvědomila, že divadlo je herecké profesi základem,“ konstatuje Jitka Ježková (44), která prošla i řadou filmů a televizních seriálů a dlouhodobě exceluje v oblasti dabingu. Minulý měsíc dorazila sympatická paní Jitka i do Jindřichova Hradce a se svými kolegy pobavila návštěvníky Kulturního domu Střelnice svěží komedií Přátelák.

[přečtěte si celý článek]

Úklid za všechny prachy

08.02.2023

J. Hradec – Ve tři čtvrtě na čtyři ráno 3. prosince si obsluha městského kamerového systému všimla nastartované Škody Superb, stojící na náměstí Míru. Její posádka totiž zjevně usoudila, že interiér vozu je zapotřebí kapku uklidit a svinčík počala kydat ven. Sotva bylo dílo hotovo, škodovka ten flek opustila a ze zorného pole kamerového dozoru zmizela ve Vídeňské ulici. Daleko ovšem nedojela. Na kruhovém objezdu u nemocniční brány zastavili auto operátorem informovaní strážníci a slečnám uvnitř následně vysvětlili, odkud vítr fouká. Poté, co strážníci hříšnice doprovodili na místo jimi spáchaného činu, tyto po sobě nepořádek uklidily, a když byly poučeny o funkci odpadkových košů, musely se smířit s pořádkovou pokutou.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Maminka k pohledání

08.02.2023

J. Hradec – Večer 9. prosince zasahovali strážníci u tristního případu. Devětadvacetiletá žena se stejně jako večer předešlý vrátila domů ve stavu péči o domácnost zcela vylučujícím a přivlekla s sebou neméně nalitého kumpána. Její verbální projev během onoho večera je nepublikovatelný, ale jeho rámcový obsah si lze snadno domyslet. Žena se ovšem nespokojila jen s vulgaritami. Kopanci se pustila do holenní svého manžela a v rámci běsnění zasáhla i obličej přihlížejícího čtyřletého synka. Přivolaní strážníci ten cirkus rázně ukončili, načež madam bydliště dobrovolně opustila. Odbor sociálních věcí už o incidentu ví.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Klika, že se mu nechtělo na záchod

08.02.2023

J. Hradec – Šestašedesátiletý klient Reiffeisen banky má o čem vyprávět vnoučatům, má-li nějaká. Když totiž hodinu před polednem v sobotu 10. prosince dokončil výběr hotovosti z bankomatu a chtěl automaticky uzavřený prostor opustit, narazil. A to doslova. Do skla. Otevírací tlačítko nefungovalo. Ráznými údery do prosklených vstupních dveří se mu po čase naštěstí podařilo upoutat pozornost patrolujících strážníků, kteří ihned zahájili záchrannou operaci. Telefonáty na všemožná kompetentní místa však kýžený efekt nepřinášely a už se zdálo, že si nešťastník svůj nedobrovolný pobyt ve skleněné pasti drobet prodlouží. Nakonec se ale podařilo dovolat přímo ředitelce uvedené finanční společnosti, která prekérní situaci během několika minut zdárně vyřešila. Výpadek elektřiny, jenž peripetii zavinil, byl obnoven a výběr peněz z bankomatu už se zase stal záležitostí zcela bezpečnou.
- Valerián Košatý -

[přečtěte si celý článek]

Místostarosta Komínek k hradeckým aktualitám.

01.02.2023

Rozhledna i úzkokolejka turistickému ruchu jednoznačně prospívají a Jindřichův Hradec turisty potřebuje. Obojí je proto třeba zachránit. To vyplývá ze slov hradeckého místostarosty Bohumila Komínka (NPH), který měsíčníku Žurnál na závěr roku poskytl exkluzivní rozhovor.

[přečtěte si celý článek]

Zámek vstává z popela!

01.02.2023

Zámek v Nové Včelnici, který je dominantou města, desítky let pustnul a centrum Včelnice rozhodně nezdobil. Dlouholeté snahy o jeho nákladné zrekonstruování vycházely naprázdno a zdálo se, že historická památka se nového kabátu nikdy nedočká. Jenže se ho dočkala a začíná být k nepoznání. Zámek od města koupila hodonínská společnost SaZ, která provozuje dům s pečovatelskou službou v Borotíně a jejíž zkušenosti v oblasti sociálních služeb jsou solidní. Starosta Nové Včelnice Tomáš Hrubec konstatuje: „Firma SaZ od počátku dodržuje veškeré dohody, s jejím vedením dobře spolupracujeme a věřím, že v příštím roce bude rekonstrukce zámku dokončena.“

[přečtěte si celý článek]

Jakub Smolík exkluzivně pro Žurnál.

01.02.2023

„Ve své štěstí musíte věřit,“ říká Jakub Smolík (63). „Když budete pochybovat o tom, že se vám něco podaří, zhusta vám to skutečně nevyjde. A platí to i naopak. Já jsem toho živým důkazem.“ Stabilně oblíbený zpěvák country-popových balad dorazil minulý měsíc i do Jindřichova Hradce a početné návštěvníky Kulturního domu Střelnice potěšil koncertem v duchu veskrze vánočním.

[přečtěte si celý článek]

Močícího hosta nálevny vyrval ze záchodu a vzal ho pod krkem.

06.01.2023

J. Hradec – Horká hlava snoubená s notnou dávkou alkoholu, to nebývá dobrá kombinace. V časných ranních hodinách 13. listopadu se kvůli tomu strážníci svižně vypravili do nálevny Na Piketě, kde tou dobou tužil svaly osmadvacetiletý bijec z Nežárecké ulice. Z místních záchodů vyrval jednoho ze tří močících hostů, popadl ho pod krkem a důrazně se mu jal vysvětlovat, že se mu nelíbí síla jeho verbálního projevu. Pokuta násilníka o pár dnů později neminula, ale její výchovný efekt bude zřejmě diskutabilní.
- Robert Rozumný -

[přečtěte si celý článek]

Vypil čtyři flašky vodky a vyrobil si pět promile!

06.01.2023

Třeboň – V neděli 20. listopadu večer pátrali strážníci společně se záchranáři po 31letém muži ze Suchdola nad Lužnicí, který zavolal na tísňovou linku s tím, že je mu zle a má psychické problémy. Muž byl nakonec nalezen na nádvoří kláštera v Husově ulici. Uvedl, že během dne vypil čtyři lahve vodky, čemuž následně nadýchaných pět promile odpovídalo. Chlap skončil v rukou zdravotníků, kteří jej převezli k vyšetření do nemocnice.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Agresivní opilec skončil v poutech a na záchytce.

06.01.2023

Třeboň – V pondělí 31. října zasahovali městští policisté před Kauflandem, kde opilý muž bezdůvodně napadal druhé. Opilec byl agresivní, na slova hlídky nereagoval a jednoho strážníka se dokonce pokusil napadnout. Což ovšem neměl dělat. Hmaty, chvaty, pouta a hotovo. Při následné dechové zkoušce nadýchal sedmadvacetiletý chlap z Novosedel nad Nežárkou 2,70 promile a skončil tudíž na záchytce.
- Antonín Kočka -

[přečtěte si celý článek]