Hafan vystartoval po strážnici.

07.03.2023

Třeboň – Odchyt zaběhnutých psů bývá občas problematický. Ve čtvrtek 5. ledna nastaly potíže i při...

[přečtěte si celý článek]


Krvavý incident na okraji sídliště Vajgar!

01.03.2023

Je sobota 14. ledna, odpoledne. U marketu Maxík na hradeckém sídlišti Vajgar se pohybují záchranáři...

[přečtěte si celý článek]


Vedení J. Hradce řeší zapeklitý problém. Je v Nežárecké a má číslo 62.

08.02.2023

O trablech kolem bytového domu číslo 62 v hradecké Nežárecké ulici jsme prvně informovali v dubnu...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Krásné články

Sociopat si políčil na zvědavé pejsky.

07.12.2022

J. Hradec – Míra nepřátelství některých lidí vůči zvířatům bývá mnohdy nepochopitelná, zavrženíhodná či dokonce trestuhodná. Jeden takový sociopat operoval v polovině letošního října v Jindřichově Hradci a evidentně měl spadeno na venčené pejsky. Místní policisté totiž prošetřují nález otrávených návnad a za každou informaci, vedoucí k dopadení nebezpečného pachatele, budou vděčni.
Jednalo se konkrétně o uzeniny, jež někdo naládoval životu nebezpečnou chemickou látkou a následně je nastražil ve Schwaigrově ulici. Případ policistům nahlásila žena, která návnadu našla. Následným rozborem bylo zjištěno, že do uzenin byl kýmsi vpraven hydroxid sodný, jehož pozření by mohlo způsobit trvalé poškození zdraví zvířete nebo dokonce jeho smrt. Policisté, kteří se pokusem o týrání zvířat zabývají, upozorňují občany, aby v případě nálezu podezřelé pochoutky neváhali a na místo okamžitě přivolali policejní hlídku. Mobil dnes u sebe nosí snad každý a telefonní číslo policie je 158.
(sd)

[přečtěte si celý článek]

Nový jindřichohradecký starosta Michal Kozár odpovídá.

01.01.2023

Asi jsem idealista. Věřím, že když lidi chtějí a táhnou za jeden provaz, mnohé představy lze posunout dál.

Jindřichův Hradec má od minulého měsíce nové vedení. Po určitých peripetiích a dlouhých partajních jednáních zde na čtyři roky vznikla patnáctičlenná koalice, kterou tvoří vítěz voleb ANO (5 mandátů), Nezávislí pro Hradec (5), ODS (3) a SNK-ED a NK (2). V opozici zůstalo hnutí Hradec Srdcem a rozumem (4 mandáty), STAN (3), Piráti (3) a SPD (2). Do čela radnice byl zvolen Michal Kozár (ANO) a v Radě města jsou s ním místostarostové Radim Staněk (ODS) a Bohumil Komínek (NPH) a radní Magda Blížilová (ANO), Jana Burianová (NPH), Ivo Ježek (ODS) a Josef Nejedlý (SNK-ED a NK). Připomeňme, že devětatřicetiletý Michal Kozár, právník a manažer, vedl posledních dva a půl roku pelhřimovskou nemocnici, ale roky žije v Jindřichově Hradci. Do aktuálního vydání Žurnálu poskytl starosta exkluzivní interview.

[přečtěte si celý článek]

Herečka Jana Paulová speciálně pro Žurnál.

01.01.2023

„Nelituju ničeho, co jsem v životě udělala,“ konstatuje Jana Paulová. „Život každého z nás je o rozhodnutích. Některá jsou lepší, jiná horší, ale právě ta horší člověka posilují.“ Nestárnoucí umělkyně, známá jak z divadla, tak z filmů a televizních seriálů, zavítala letos v listopadu i do Jindřichova Hradce a z jeviště divadelního sálu Kulturního domu Střelnice pobavila publikum svým výkonem, který byl opět naprosto skvělý.

[přečtěte si celý článek]

Nalitý se válel po ulicích. V Panské si rozbil hlavu.

07.12.2022

J. Hradec – Odpoledne 12. října sbírali hlídkující strážníci spícího sedmdesátníka, jenž si ustlal uprostřed Pravdovy ulice. Jak se ukázalo, učinil tak poté, co byl z důvodu silné opilosti vykázán z autobusu. Z fleku na jeho gatích šlo usoudit, že kromě nohou mu funkci vypověděl i přetížený přední svěrač. Přivolaní zdravotníci chlapa dopravili na vyšetření do špitálu, ale už asi o hodinu později se situace opakovala. Tentokrát strážníci nalitého seniora našli, kterak se válí v Panské ulici, kam po propuštění z nemocnice zvládl dojít. Opilost a bídnou motorickou schopnost nyní doplnilo krvácející zranění na hlavě a opět tudíž došlo na zdravotníky, kteří potvrdili otřes mozku a násosku šoupli do nemocnice nanovo, teď už ovšem přes noc. Když výtečník druhý den vystřízlivěl, byl jeho výkon oceněn zcela zaslouženou pokutou.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Nametli se alkoholem a poté zmlátili poutač.

07.12.2022


Třeboň – Tři mladí muži ve věku 20 až 25 let z Třeboně a Suchdola nad Lužnicí se v neděli 12. září o půlnoci hojně napojili alkoholem a zvesela vyrazili na Masarykovo náměstí, kde jim padnul do oka jeden z dřevěných předvolebních poutačů. Aby mládenci ukázali, jak jsou fyzicky zdatní, do poutače se ihned pustili, kopanci i ranami pěstí. Jejich vandalské počínání ovšem nezůstalo bez povšimnutí a operátor kamerového systému na místo ihned nasměroval nedaleko patrolující hlídku strážníků. Ztotožnění výtržníků však jednoduché nebylo. Vypitý alkohol v nich totiž otevřel zřídlo průpovídek, z nichž všechny byly pochopitelně extrémně vtipné. Všichni tři srandisté byli tudíž vyzváni, aby se na služebnu městské policie dostavili, až vystřízliví a budou schopni podat vysvětlení, což oni také učinili. A jejich noční výstup je něco stál. Kromě napáchané škody museli totiž zaplatit ještě pokutu a navíc byli zapsáni do evidence přestupků. To už taková švanda nebyla.
- Valerián Košatý -

[přečtěte si celý článek]

Jak carský důstojník. Zřejmě slušnej oddíl!

07.12.2022

Třeboň – V neděli 20. listopadu večer asistovali strážníci záchranářům, zasahujícím u muže, jemuž bylo zle a který měl mít psychické problémy. Zdravotníky přivolaní strážníci na místě zjistili, že se jedná o jim dobře známého 31letého chlapa ze Suchdola nad Lužnicí. Nyní si stěžoval na silnou bolest břicha a mluvil o tom, že si něco udělá, avšak nic, čím by si mohl ublížit, u sebe naštěstí neměl. Záchranáři muže prohlédli a strážníci, kteří zřejmě tušili, odkud vítr fouká, mu dali dýchnout. Tušili správně a skutečnost jejich předpoklad dokonce pořádně trumfla. Displej měřicího přístroje totiž ukázal neuvěřitelných pět promile chlastu. Když se strážníci zajímali, jak si chlap tohle číslo vyrobil, on se jim pochlubil, že do sebe nalámal čtyři flašky vodky. Skutečnost, že ho tahle koňská dávka nezabila, lze nejspíš považovat za událost z oblasti zázraků.
- Antonín Kočka -

[přečtěte si celý článek]

Jindřichohradecká úzkokolejka dojezdila.

01.12.2022

Někdejší šéf JHMD Jan Šatava: Krach je
důsledkem bídného manažerského vedení

Jan Šatava stál v čele Jindřichohradeckých místních drah (JHMD) od 90. let až do roku 2012, kdy tuto společnost opustil. Nyní řídí oborově podobnou firmu Railway Capital, ale hradecké úzkokolejky, které JHMD provozují (resp. provozovaly), stále považuje za své pomyslné dítě, jehož osud mu lhostejný rozhodně není. A faktem je, že vývoj nabral před časem nežádoucí směr a stávající situace JHMD je tristní. Jak známo, zadlužená společnost JHMD je v platební neschopnosti, má obstavený majetek a nad jejími úzkorozchodnými tratěmi, vedoucími směry na Obrataň a Novou Bystřici, zaznělo minulý měsíc poslední houkání na rozloučenou. Jan Šatava říká: „Hrozně mě to štve. Do Hradce kvůli tomu už ani nejezdím.“

[přečtěte si celý článek]

Ředitel Boris Čajánek: Soukromá společnost nemůže platit to, co mají hradit kraje.

01.12.2022

Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD), dlouhé roky provozující dvě větve známé a oblíbené úzkorozchodné trati, jsou v úpadku. Vlaky dojezdily, zaměstnanci jsou bez práce, pravidelní cestující přišli o dopravní spojení a region o turistické lákadlo. Proč? Co se přihodilo? A muselo to být? Statutárního ředitele JHMD Borise Čajánka jsme požádali o několik odpovědí a on nám je na konci října písemnou formou poskytnul.

[přečtěte si celý článek]

Hradecká úzkokolejka: Dotčené radnice se vyjadřují.

01.12.2022

Nová Včelnice
Severní větev hradecké úzkokolejky, vedoucí směrem na Obrataň, byla využívána zejména lidmi, kteří z Jindřichova Hradce, Nové Včelnice a dalších obcí dojíždí za prací, především pak do průmyslově poměrně vzkvétající Kamenice nad Lipou. Jak moc jim konec vlakového spojení (z důvodu ukončení činnosti JHMD) zkomplikuje život? Starosta Nové Včelnice Tomáš Hrubec odpovídá: „Tuto záležitost řeší jihočeský koordinátor dopravy, tedy společnost Jikord, a lokálka bude tuším od 30. října nahrazena autobusovými spoji. Což ale neznamená, že občané absenci vlaků úzkokolejky vůbec nepocítí. Domnívám se, že autobusy budou de facto plnohodnotnou náhradou během pracovních dnů, ale o víkendech to bude horší. Oblast turistického ruchu tím tedy utrpí. Jižní větve směrem do České Kanady se to bude týkat ještě víc.“

[přečtěte si celý článek]

Sabina Remundová exkluzivně pro Žurnál.

01.12.2022

„Pozornost veřejnosti a médií k naší branži patří,“ konstatuje Sabina Remundová (50). „Nic se ovšem nesmí přehánět a vše by se mělo držet v mezích slušnosti.“ Serióznímu zájmu Žurnálu se úspěšná herečka, scénáristka a režisérka také nebránila a v prostorách hradeckého Kulturního domu Střelnice, kam minulý měsíc dorazila i se svou maminkou Ivou Janžurovou, nám poskytla exkluzivní interview.

[přečtěte si celý článek]