Formu si vyladil v hospodě a ustlal si na betonu před ní

10.05.2022

Třeboň – V sobotu 2. dubna, necelé dvě hodiny po půlnoci, byli strážníci upozorněni na chlapa,...

[přečtěte si celý článek]


Ukrajinskou krizi pociťuje i Jindřichův Hradec. Jsou tu kapacity pro ubytování utečenců?

01.05.2022

Válka na Ukrajině produkuje masivní uprchlickou vlnu, kterou lze bez přehánění nazvat krizí. V...

[přečtěte si celý článek]


Změň Vajgar! Budoucí podobu sídliště by měli ovlivnit lidé, kteří v lokalitě žijí.

01.05.2022

Sídliště Vajgar, jež je významnou rezidenční částí Jindřichova Hradce, bylo uvedeno do života v 70....

[přečtěte si celý článek]


...další články

Krásné články

Majitelku pejska nebavilo jeho venčení. Vykonávání potřeby v bytě jí ale vadilo.

01.03.2022

Reportáž o psí chovné stanici, kterou jsme otiskli v lednovém vydání, vyvolala zejména mezi pejskaři nevoli a rozhoření a brzy se objevil i příběh, jenž sice s uvedenou reportáží nesouvisí, ale tematicky je, jak se říká, z téhož rance. A je vpravdě otřesný. Něco jednomu prostě hlava nebere. Tohle snad ani nemůže být pravda, říká si. Jenže ono to pravda je. Bohužel.

[přečtěte si celý článek]

Veterinář: Bez potravy může pes vydržet týden, bez vody zhruba tři dny.

01.03.2022

O odborný názor na výše popsaný případ žízní utýraného psa jsme požádali veterinárního lékaře MVDr. Otakara Nesnídala, který svoji praxi už roky provozuje na jindřichohradeckém sídlišti Hvězdárna. Doktor Nesnídal nicméně konstatoval, že okolnosti uvedeného případu nezná, a omezil se jen na komentář obecný.

[přečtěte si celý článek]

Svinčík u břehu jindřišské pískárny

01.03.2022

Pískárna u vísky Jindřiš je lokalita, do níž často míří kroky lidí, toužících po pročištění hlavy v příměstské přírodě. Z Hradce je to sem příjemná procházka, je tady hezky a je tu klid. V létě se na pískárnu chodíme koupat, po zbytek roku se zde jen luftujeme. S pejskem nebo jen tak. A jsme rádi, že takové místo v blízkosti města existuje. Jenže, takhle na to bohužel nepohlíží každý. Někteří evidentně žijí v iluzi, že přírodní zákoutí jsou určena i k odkládání nepotřebné veteše a odpadu. Hysterický boj za zdraví planety, mnohdy přecházející v tzv. ekoterorismus, to pravé ořechové nebude, ovšem bezohledná výroba svinčíku je zcela jistě odsouzeníhodná.

[přečtěte si celý článek]

Zuzana Kronerová exkluzivně pro Žurnál

01.03.2022

Optimistka z přesvědčení a otužilec z donucení, to je slovenská herečka Zuzana Kronerová (69), která se zejména v posledních letech objevuje převážně v českých filmech a na českých divadelních scénách. Při své první herecké exhibici před úspěšnými rodiči s brekem utekla, ale velice brzy se ukázalo, že její volba stát se herečkou byla volbou správnou. Sympatická paní Zuzana jde už dlouhé roky z role do role a jak v divadle, tak ve filmu si vybírá jenom to nejlepší. Českým lvem oceněný filmový superhit Bába z ledu je krásným příkladem.

[přečtěte si celý článek]

Opilec spadnul na hlavu. Odkud, to si nepamatuje.

08.02.2022

Třeboň – V odpoledních hodinách v neděli 12. prosince se na služebně městských policistů vyloupnul 65letý muž z Třeboně s velkou krvavou boulí na čele a s vysvětlením, že vypadl z okna. Ze kterého a kdy bohužel upřesnit nedokázal. Vzhledem ke 2,29 promile v jeho dechu to bylo vcelku pochopitelné. Strážníci přivolali chlapovi zdravotníky a ti si během ošetřování zraněného vyslechli pro změnu verzi o pádu ze schodů. Odkud a kam opilec vlastně sletěl, už se nejspíš zjistit nepodaří. S jistotou lze tvrdit, že na hlavu.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Úraz při výkonu domácí práce

08.02.2022

Třeboň – V neděli 12. prosince odpoledne vyjížděli strážníci k muži, ležícímu u kontejnerů na odpad před panelákem v ulici Svobody. Na místě se ukázalo, že se jedná o 46letého muže z Třeboně, který při vynášení smetí uklouzl a po pádu na zem se udeřil do hlavy. Jak dlouho tam tak ležel, si vybavit nedokázal. Zraněného, k němuž byla přivolána manželka, si převzali zdravotníci a odvezli jej na vyšetření do nemocnice. Smutné je, že kolem nemohoucího muže prošlo několik lidí, ovšem snahu pomoci mu neprojevil nikdo.
- Robert Rozumný -

[přečtěte si celý článek]

Klučina nebyl troškař. Nadýchal přes promile.

08.02.2022

Třeboň – Ve čtvrtek 2. prosince odpoledne se na recepci lázní Aurora objevil silně opilý hoch. Přivolaní strážníci na místě zajistili 13letého chlapce z Třeboně, který, jak dechová zkouška záhy prokázala, nebyl žádný troškař. Nadýchal totiž 1,07 promile. Následně byli kontaktováni mládencovi rodiče, a protože zjištěné skutečnosti nasvědčovaly tomu, že došlo ke spáchání trestného činu, převzali případ opilého dítěte státní policisté.
- Antonín Kočka -

[přečtěte si celý článek]

Chovná stanice v Plavsku nabídla děsný pohled.

01.02.2022

Pes, nejlepší přítel člověka. Říká se. Jenže ne každý člověk je nejlepším přítelem psa. Chování některých lidí je skutečně nepochopitelné a záležitost, která minulý měsíc praskla v Plavsku u Stráže nad Nežárkou, je zřejmě přesně ten případ. Rozum nad ním zůstává stát a (nejen) pejskařům při jeho sledování stoupá krevní tlak. Ve čtvrtek 9. prosince dorazili do Plavska inspektoři z jihočeské veterinární správy a v domku na okraji vsi učinili nález vpravdě otřesný. Místní starší chovatelka psů svou živnost provozovala údajně takovým způsobem, že to takřka padesát jorkšírů málem nepřežilo. Co přesně se vlastně stalo je zatím v šetření. Pozoruhodným se jeví fakt, že na krajně nevyhovující podmínky, v nichž psi žijí, upozornil veterinární správu chovatelčin syn.

[přečtěte si celý článek]

Starosta Boček: Během kontroly jsme měli nasazeny respirátory a byli jsme za to rádi.

01.02.2022

U veterinární kontroly psí chovné stanice v Plavsku asistoval i starosta obce František Boček, který prý během akce nevěřil vlastním očím. Říká: „Chodili jsme ve výkalech. Fotky, které už se objevily v médiích, situaci přesně dokládají. Bylo to opravdu hrozné.“

[přečtěte si celý článek]

Tisková zpráva: Odebrání takřka 50ti jorkšírských teriérů.

01.02.2022

Inspektoři Státní veterinární správy (SVS) z Jihočeského kraje se ve čtvrtek 9. 12. 2021 ve spolupráci s obcí s rozšířenou působností Jindřichův Hradec, Policií ČR, starostou obce Plavsko a pracovníky odchytové služby a několika útulků pro opuštěná zvířata podíleli na odebrání 47 psů plemene jorkšírský teriér (z toho 16 štěňat) ze zcela nevhodných podmínek v chovu v obci Plavsko na Jindřichohradecku. O odebrání rozhodla ORP na základě návrhu SVS.

[přečtěte si celý článek]