Pražanda nezvládla alkohol.

08.11.2022

Třeboň – Krátce před půlnocí 2. září kápli patrolující strážníci na ženu ležící nedaleko sochy...

[přečtěte si celý článek]


Bývalá startovací věž vytrvale chátrá, ale za ní vyrůstá nový sportovní areál.

01.11.2022

Někdejší startovací věž na Kuniferu, která pamatuje dobu, kdy tato komunikace jednou ročně...

[přečtěte si celý článek]


Podnik v bývalé startovací věži má povstat z prachu a opět ožít.

01.11.2022

Jak píšeme v předchozím článku, budova bývalé startovací věže (i pozemek, na němž stojí) v...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Krásné články

Žurnál, coby účinný předvolební billboard. Napříč politickým spektrem!

08.07.2022

Komunální volby 2022 se uskuteční ve dnech 23. a 24. září a měsíčník Žurnál je opětovně připraven poskytnout placený prostor k prezentaci všech zúčastněných politických stran a volebních uskupení, tedy zleva doprava, napříč politickým spektrem. Od „inzerentů“ očekává redakce prezentaci kandidátů, prezentaci vizí a volebního programu či příslib lepších zítřků. Naopak nesportovní okopávání kotníků volebních konkurentů je na stránkách Žurnálu silně nežádoucí. Pro účely volební kampaně bude k dispozici v srpnu připravované vydání zářijové. Zájemci o tiskovou plochu mohou použít redakční telefon 777 211 905 či e-mailovou adresu info@krasneclanky.cz.
(red)

[přečtěte si celý článek]

Prodej pozemků v Kamenici nad Lipou. Radnice cenu hájí, oponentům se nelíbí.

12.08.2022

Kamenice nad Lipou prodává některé své pozemky. Z jakého důvodu? Představují pro město ekonomickou zátěž? Je snad nabídka zájemců neodolatelná? Nebo je prodej přínosný jinak? Kritici prodejů každopádně tvrdí, že developery nabízené ceny jsou nepřiměřeně nízké a město se v případě jejich realizace dost ošidí.

[přečtěte si celý článek]

Developeři údajně nakoupili až příliš lacino. První muži Kamenice nad Lipou odpovídají.

12.08.2022

V předchozím článku se věnujeme problematice aktuálního prodeje městských pozemků v Kamenici nad Lipou, který má jak své zastánce, tak i oponenty. Kritici tvrdí, že zastupiteli odsouhlasené ceny jsou příliš nízké, ovšem radnice argumentuje tím, že vše je věcí nabídky a poptávky a ceny, jež jsou kupci ochotni za pozemky zaplatit, jsou naopak slušné. Jedná se konkrétně o parcely u zdejšího přírodního koupaliště a v lokalitě mezi Penny Marketem a hlavní silnicí. Za vedení města se k záležitosti vyjádřili starosta Jaromír Pařík a místostarosta Ivan Pfaur.

[přečtěte si celý článek]

Simona Stašová: Radost a smích jsou pilíře lidského života. Mého taktéž

12.08.2022

„Chce-li divadelní herec předat nějakou emoci, musí svou roli prožít,“ říká Simona Stašová (67). „Pokud ji prožije, prožijí ji i diváci. A o to jde.“ Populární herečka, která prošla řadou filmových hitů, zavítala v červnu i do Jindřichova Hradce a na jevišti zaplněného sálu Kulturního domu Střelnice spolu se svými kolegy excelovala v komedii o tom, jak zvládnout trable, jež život lidem občas připraví. A že je to někdy cvrkot!

[přečtěte si celý článek]

Amok kvůli škatuli od pizzy

08.07.2022

J. Hradec – Hradečtí policisté mají v prádle muže, který 30. dubna v parku pod gymnáziem, kde se tou dobou konala oficiální akce pálení čarodějnic, nejprve úmyslně polil pivem obličej jednoho z organizátorů a následně toho člověka udeřil pěstí do obličeje. Napadený skončil na zemi, tam se praštil do hlavy a přivodil si tím lehký otřes mozku, jenž si vyžádal hospitalizaci do následujícího dne. A co agresora tak rozlítilo? Slušná žádost o uklizení prázdného obalu od pizzy. Taková opovážlivost už jednoho dopálí, že?
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Kličkující cyklista pozornosti městských policistů neuniknul

08.07.2022

J. Hradec – Ve tři ráno v neděli 29. května opustil 39letý, alkoholem upravený muž abiturientský večírek a na svém jízdním kole vyrazil směrem k Nové Včelnici. Do cíle však nedojel. Jeho klikatou jízdu totiž ještě ve městě ukončila zrádná škarpa a následně i hlídka městských policistů, která chlapa stáhla z oběhu a předala kolegům z obvodního oddělení státní policie. Dechová zkouška odhalila v dechu cyklisty 1,96 promile. Chůze po zadních s tím ještě zmáknout jde, ale jízda na kole, to už je jiná.
- Čeněk Trpký -

[přečtěte si celý článek]

Prodej kuřiva děcku strážníci oflastrovali

08.07.2022

Třeboň – Pokutu v řádu desítek tisíc korun napařili strážníci 47leté prodavačce, která v prodejně v centru města prodala kuřivo 11letému klučinovi, a jak vyšlo šetřením najevo, nikoliv poprvé. Pro případ, že by ženu vysoký flastr od dalšího prodeje tabákových výrobků dětem neodradil, zaevidovali strážníci přestupek do celostátní databáze. Za recidivu by prodavačce hrozil trest ještě tvrdší.
- Věněk Podlipný -

[přečtěte si celý článek]

Nová občanská iniciativa Za lepší Hradec předkládá program a žádá zpětnou vazbu.

12.06.2022

Nová občanská iniciativa Za lepší Hradec cílí na občany Jindřichova Hradce, jimž není osud jejich města lhostejný, s tím, aby maximálně jednoduchým způsobem (SMS) vyjádřili svůj názor na návrh několika kroků, jež by vedení Hradce mělo učinit a konstruktivně tak vyjít vstříc svým občanům. V případě dostatečné podpory by se pak tento program měl stát jakýmsi kompasem, který by lokálním politikům ukázal směr, jímž by se měli ubírat. Díky němu by se dozvěděli, co jejich voliči skutečně chtějí, a mohli by na plnění těchto přání začít pracovat. Intenzivně a třeba i na úkor projektů jiných. Program občanské iniciativy a návod na hlasování naleznete v červnovém vydání měsíčníku Žurnál, který je na pultech od 6. června.

[přečtěte si celý článek]

Rebel Petr Průša čelí obvinění z pomluvy. Shoda jmen nebo útok na šéfa strážníků?

01.07.2022

V minulém vydání jsme informovali o kontroverzní aktivitě Petra Průši (47), který na svůj dům v hradecké Vídeňské ulici vyvěsil plachtu s nápisem hlásajícím toto: Müller = Putin = Hitler a MP (nabízí se městská policie, pozn. red.) = KGB = Gestapo. To vše doplněno slovy Vágnerova armáda (ruská soukromá armáda podezřelá z porušování lidských práv a páchání válečných zločinů, pozn. red.). Petr Průša dlouhodobě válčí s místní městskou policií vedenou vrchním strážníkem Lubošem Müllerem. Tvrdí, že mu strážníci jdou po krku, používají dvojí metr a jejich jednání nazývá doslova šikanou. Šéf městské policie toto ovšem důrazně odmítá. (Žurnál 10/2020) Aktuální Průšovu iniciativu vnímá Müller jako útok jak na svou osobu, tak na městskou policii jako takovou a činí v této věci příslušné kroky. Do ukončení případu se však k záležitosti vyjadřovat nechce. Průša nařčení z pomluvy odmítá a argumentuje tím, že v tomto případě došlo ke shodě jmen.

[přečtěte si celý článek]

Zubaři nejsou a další lékaři chybí taky. Na Jindřichohradecku tomu není jinak.

01.07.2022

Nářky na téma kritického nedostatku zubařů a dalších specialistů zaznívají ze všech koutů republiky. Lékaři prostě nejsou a Jindřichohradecko včetně samotného Jindřichova Hradce není v tomto ohledu žádnou výjimkou. Může v této svízelné situaci nějak pomoci město? Odpovídá hradecký starosta Jan Mlčák, který dvě nemocnice roky vedl, včetně té hradecké, a tato problematika je mu tudíž blízká.

[přečtěte si celý článek]