Pekařská firma DK Open přesouvá výrobu. Kam a proč?

01.03.2023

V lednovém vydání jsme zmínili hradeckou pekařskou firmu DK Open, v níž v nedávné době došlo k...

[přečtěte si celý článek]


Jitka Ježková exkluzivně pro Žurnál

01.03.2023

„Po určitém čase jsem si plně uvědomila, že divadlo je herecké profesi základem,“ konstatuje Jitka...

[přečtěte si celý článek]


Úklid za všechny prachy

08.02.2023

J. Hradec – Ve tři čtvrtě na čtyři ráno 3. prosince si obsluha městského kamerového systému všimla...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Krásné články

Recidivista dojel na vodku.

08.11.2022

J. Hradec – Devětatřicetiletý chmaták se odpoledne v neděli 11. září vydal do Lidlu, aby tam pořídil nákup tzv. za pět prstů. Pod mikinou chtěl kolem pokladny propašovat dvě flašky vodky, ale neuspěl. Dodejme, že se o krádež pokusil ve zkušební době v trvání do roku 2024, stanovené Okresním soudem v Táboře. Už totiž loupil a opakovačce se říká recidiva. Zloděje převzali policisté z obvodního oddělení a zkušební doba mu nejspíš skončila.
- Valerián Košatý -

[přečtěte si celý článek]

Majitelé v lochu, hafani na útěku!

08.11.2022

Branná – Ráno 9. září vystrašili místní občany dva volně pobíhající psi, labrador a kříženec vlčáka. Přivolaným strážníkům se odchyt hafanů nedařil, neboť psi byli nedůvěřiví a poměrně agresivní. Když muži zákona dlouhým šetřením zjistili, že bezprizorní zvířata jsou z Borovan, kontaktovali ženu, která se o ně starala namísto jejich majitelů, toho času ve výkonu trestu, a pokračovali v nahánění. Za pomoci občana Branné se strážníkům posléze podařilo nalákat psy na rohlík a zavřít je do záchytného kotce, odkud si je dočasná pečovatelka převzala. Pokuta ji samozřejmě neminula, to dá rozum.
- Robert Rozumný -

[přečtěte si celý článek]

Pražanda nezvládla alkohol.

08.11.2022

Třeboň – Krátce před půlnocí 2. září kápli patrolující strážníci na ženu ležící nedaleko sochy Jakuba Krčína v Novohradské ulici, přičemž na zemi vedle ní se povalovalo jízdní kolo. Prvotní podezření směřovalo k dopravní nehodě, ale toto se následně nepotvrdilo. Jak se totiž ukázalo, cyklistka (44) z Prahy pouze nezvládla zkonzumovanou dávku alkoholu a v terénu si ustlala. Poté, co ji strážníci uvedli do provozu, dokázala zmožená dáma jakžtakž komunikovat a o dokončení její cesty do cíle se postaral přivolaný taxík.
- Antonín Kočka -

[přečtěte si celý článek]

Bývalá startovací věž vytrvale chátrá, ale za ní vyrůstá nový sportovní areál.

01.11.2022

Někdejší startovací věž na Kuniferu, která pamatuje dobu, kdy tato komunikace jednou ročně posloužila jako závodní okruh pro silniční motocykly, je už dlouhé roky pustá, působením povětrnostních vlivů chátrá a u příjezdu do Jindřichova Hradce žádnou parádu rozhodně nedělá. Nevyužívaná budova i úzký pozemek, na němž stojí, patří Zdeňku Hroníčkovi, ale výrazně větší pozemek sousední (směrem k rybníku Kunifer) je městský. Nezvažovalo město možnost, že by pozemek od pana Hroníčka koupilo, připojilo jej k tomu svému a zdejší objekt následně opravilo či zbouralo? Odpovídá tisková mluvčí hradeckého městského úřadu Eliška Čermáková.

[přečtěte si celý článek]

Podnik v bývalé startovací věži má povstat z prachu a opět ožít.

01.11.2022

Jak píšeme v předchozím článku, budova bývalé startovací věže (i pozemek, na němž stojí) v jindřichohradecké lokalitě Kunifer patří místnímu podnikateli Zdeňku Hroníčkovi, který ji ovšem už delší čas neužívá a ona zatím chátrá. Proč? A jaké plány s ní majitel má? Zeptali jsme se a Zdeněk Hroníček níže odpovídá.

[přečtěte si celý článek]

Jaroslav Sypal: Když film zlidoví, nic lepšího se mu přihodit nemůže.

01.11.2022


„Pokud jdu na komedii, do divadla nebo do kina, očekávám, že se budu smát,“ říká Jaroslav Sypal (64) a dodává: „Jestliže mi jen párkrát cuknou koutky, je něco špatně.“ Populární herec, který proslul rolí poručíka Hrubce v úspěšné komediální trilogii Byl jednou jeden polda, navštívil minulý měsíc i Jindřichův Hradec a na prknech divadelního sálu Kulturního domu Střelnice se svými kolegy exceloval ve vlastní komedii Šest v tom.

[přečtěte si celý článek]

Doprava v J. Hradci má i své problémy a jejich řešení často bolí.

01.11.2022

Dopravní obslužnost a funkční dopravní komunikace jsou pro město záležitost zcela zásadní. Na obojím ovšem hlodá zub času a obojí dříve či později potřebuje konstruktivní zásah, který ovšem často obnáší i určité komplikace, jež se lidem příliš nezamlouvají. O informace k několika aktuálním jsme v závěru minulého měsíce (krátce před komunálními volbami) požádali jindřichohradeckého místostarostu Miroslava Kadeřábka (ČSSD).

[přečtěte si celý článek]

Smrt bezdomovce

11.10.2022

J. Hradec – Třiašedesátiletý bezdomovec zřejmě prohrál dlouhodobý souboj s alkoholem. V sobotu 6. srpna ráno ho strážníci našli u restaurace Sparta na sídlišti Vajgar, a když zjistili, že muž své končetiny absolutně neovládá, zavolali záchranáře, kteří zajistili jeho převoz do nemocnice. Tam však bezdomovec bohužel nezmoudřel. O dva dny později byl nejprve viděn, jak polehává ve svém oblíbeném průchodu u zmíněného podniku a hodinu po poledni jej hlídka strážníků objevila v betonovém květináči bez známek života.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Oháněl se bouchačkou

11.10.2022

Třeboň – V neděli 14. srpna, necelé dvě hodiny po půlnoci, přijali strážníci informaci o muži ozbrojeném střelnou zbraní, pohybujícím se mezi základní školou a středním odborným učilištěm ve Vrchlického ulici. Do akce vyrazili jak strážníci, tak policisté a na místě společně zadrželi 21letého muže z Jindřichova Hradce s plynovou pistolí v ruce. Protože byl chlap agresivní, skončil nakonec v klepetech a v péči státních policistů.
- Robert Rozumný -

[přečtěte si celý článek]

Lešení u věže bylo výzvou

11.10.2022

Třeboň – V úterý 2. srpna před půlnocí řešili strážníci devatenáctiletého mladíka z Domanína a o rok starší dívku z Vlkovic, kteří realizovali geniální nápad a vylezli na lešení u opravované věže kostela v Husově ulici. V době příjezdu strážníků se ti dva nacházeli nad kostelními hodinami a snažili se dělat, že tam vůbec nejsou. Leč marně, baterky je odhalily a oni měli rázem po zábavě, již lze jistě označit jako velmi riskantní.
- Valerián Košatý -

[přečtěte si celý článek]