Filip Cíl exkluzivně pro Žurnál

01.05.2022

„Rok a čtvrt jsem dělal, co se zrovna namanulo,“ vzpomíná Filip Cíl (33) na neveselé období, kdy...

[přečtěte si celý článek]


Aby mu pracky upadly!

11.04.2022

J. Hradec – Hradečtí policisté pátrají po dosud neznámém ničemovi, který 6. března (v době od 14.35...

[přečtěte si celý článek]


Svatba jak v italském filmu

11.04.2022

J. Hradec – Svatební veselí v jedné z místních restaurací se večer 12. listopadu kapku zvrtlo a...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Krásné články

Chovatelka z Plavska se brání a nařčení z týrání pejsků důrazně odmítá.

01.02.2022

Chovem psů se paní Jana Melichárková (65) z Plavska zabývá už třináct let a během té doby se prý nikdy nevyskytly problémy. Kontrola veterinární správy u ní proběhla naposledy před třemi roky, ale tato, jak už jsme napsali, žádné nedostatky neodhalila. A potíže nebyly údajně ani potom. Ty nastaly až poté, co chovatelka musela nečekaně nastoupit do nemocnice.

[přečtěte si celý článek]

Jindřichohradecký Big Band svou činností už dávno přesáhl hranice zdejšího regionu

01.02.2022

Swing je jazzový styl, který se formoval od konce 20. let minulého století a postupně se stal více než hudbou poslechovou hudbou taneční a vlastně i jakousi předzvěstí rock´n´rollu. Hudba černošská se v něm mísí s bělošskou, čímž vzniká zcela unikátní žánr i zvuk. Největší úspěchy sklízel swing před druhou světovou válkou i během ní, ovšem kdo by si myslel, že je tato hudba dávno mrtvá, dopustil by se velkého omylu. Zmíněná zlatá éra swingu byla dobou velkých orchestrů, anglicky big bandů, složených zpravidla ze tří až pěti saxofonů, dvou až čtyř trubek a jednoho až čtyř trombónů, plus klavír, bicí, kontrabas a kytary. A v duchu těchto těles (například slavné orchestry Glenna Millera, Counta Basieho či Bennyho Goodmana) úspěšně funguje i Jindřichohradecký Big Band, který má pochopitelně i silné vzory tuzemské – orchestry Karla Vlacha, R. A. Dvorského, Gustava Broma či současnou formaci Melody Makers Ondřeje Havelky. Informace o Jindřichohradeckém Big Bandu poskytl jeho kapelník a zároveň ředitel Základní umělecké školy v Žirovnici Zdeněk Zadražil.

[přečtěte si celý článek]

Po úderu čelem do nosu skončil cizinec ve špitále

07.01.2022

Střížovice – Jindřichohradečtí policisté se zabývají incidentem, k němuž došlo v noci 22. srpna před restaurací ve Střížovicích. Cizinec tu po předchozí slovní rozepři fyzicky napadnul druhého muže, rovněž cizince, a to tak, že jej čelem tvrdě udeřil do nosu. Způsobené zranění si vyžádalo hospitalizaci v hradecké nemocnici a následnou operaci. Poškozený byl deset dní práce neschopen a tři a půl měsíce byl jeho život omezen z důvodu špatně průchodných dýchacích cest. Dne 16. prosince si agresor převzal sdělení podezření a nyní je trestně stíhán pro přečin ublížení na zdraví.
- Antonín Kočka -

[přečtěte si celý článek]

Past jako na mamuta!

07.01.2022

Třeboň – Ve středu 1. prosince večer vyjížděli strážníci do Branné. Místní padesátiletý muž, který se za tmy vracel z práce domů, spadl do neoznačeného výkopu vyhloubeného přímo před vchodem do jeho domu, a pád to byl asi opravdu tvrdý. Z jámy ale chlap vylezl naštěstí jen s naraženými žebry a překousnutým jazykem. Strážníci přivolali osobu za výkop odpovědnou a dohlédli na domluvu o vyrovnání. Zakončení události bylo tedy nesrovnatelně lepší než zabezpečení té díry.
- Antonín Kočka -

[přečtěte si celý článek]

Blondýna z Londýna

07.01.2022

Třeboň – Ve čtvrtek 11. listopadu večer kápla operátorka kamerového systému na podezřelou ženu, manipulující s jízdními koly v kolostavu u autobusového nádraží. Když se ženě jeden bicykl podařilo uvolnit, nasedla na něj a vyrazila Jiráskovou ulicí. Strážníci ji o chvíli později zadrželi a lustrací zjistili, že se jedná o 32letou Angličanku z Londýna, toho času bez domova. Žena se strážníky sice pokusila přesvědčit o tom, že v Londýně je používání cizích kol běžné, ale oni jí vysvětlili, že Třeboň není Londýn. Kolo skončilo zpátky v kolostavu a přestupek byl na fleku vyřešen. Jestli byla madam blond, samozřejmě netušíme, to dá rozum.
- Robert Rozumný -

[přečtěte si celý článek]

Palba zbožím mezi regály

07.01.2022

Třeboň – Tříčlenná partička chlapců (11 až 12 let) z Majdaleny a Domanína pojala oslavu státního svátku 17. listopadu po svém. Hoši se totiž vypravili do místního marketu a začali řádit. Mezi regály po sobě metali různé zboží, přičemž jako kvalitní munice jim posloužila například bomba v podobě šlehačky ve spreji. Poté, co se na scéně objevila ochranka, vzali chlapci nohy na ramena, ale už chvíli na to se vrátili bitvu dobojovat. To už však ochranka zavolala strážníky, kteří kluky nedaleko marketu odchytili. Dopadení bojovníci museli napáchaný svinčík uklidit, zaměstnancům marketu se omluvili a poté byli poučeni, že jejich rodiče mohou počítat s neveselou informací a vystaveným účtem.
- Valerián Košatý -

[přečtěte si celý článek]

Jindřichův Hradec: Městské byty nejsou a soukromí investoři budí v lidech obavy

01.01.2022

Z médií už nějaký čas slýcháme, že se Česká republika nachází v bytové nouzi. Nestaví se prý byty standardní, startovací ani nájemní a zejména mladé rodiny, které by rády naskočily do pomyslného vlaku, mají se zajištěním střechy nad hlavou velký problém. Jenže, jak se zdá, konkrétně v Jindřichově Hradci bytová výstavba jede, jen to hřmí. Byty ovšem staví místní soukromé subjekty a zdejší občané se často netají s obavami z toho, kdo v těch bytech bude vlastně bydlet. Dalo by se říci, že jakmile tu někdo přiloží cihlu k cihle, začne se spekulovat o tom, že nové byty poslouží jako útočiště pro lidi tzv. nepřizpůsobivé a coby zdroj příjmů pro nenasytné obchodníky s chudobou.

[přečtěte si celý článek]

Zprávy od Městské policie J. Hradec? Bývávalo!

01.01.2022

Mnohý čtenář Žurnálu zřejmě zaregistroval, že už delší dobu nezveřejňujeme krátké zprávy o služebních aktivitách hradeckých strážníků. Každý měsíc jsme je přinášeli zejména v rámci regionální informační skládanky na stranách 2, 3 a na straně poslední a čtenáři je měli rádi. Absence zpráv od Městské policie J. Hradec však důsledkem našeho rozmaru rozhodně není, naopak, radost z toho nemáme. Bohužel je to mimo rámec redakčního vlivu.

[přečtěte si celý článek]

Kristýna Frejová exkluzivně pro Žurnál

01.01.2022

„Jestli ve mně něco vyvolává zoufalství a beznaděj, pak je to absolutní bezmoc před nespravedlností,“ říká Kristýna Frejová (50), dcera herců Věry Galatíkové a Ladislava Freje. Sympatická herečka navštívila minulý měsíc i Jindřichův Hradec a na prknech Kulturního domu Střelnice excelovala v divadelní komedii Znovu a líp. Jak zvládla nucenou profesní pauzu? Dělá jí přechod z role do civilu problém? Proč se nechala na týden zavřít do tmy? A co jí dává plavání ve studené Vltavě? Dočtete se v rozhovoru. I o seriálové amputaci prstu a skutečném surovém napadení.

[přečtěte si celý článek]

Kolize na železničním přejezdu

08.12.2021

K. Řečice – Řidič Fordu Focus, jedoucí po půl dvanácté po Tyršově ulici, pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy okolnostem a na zasněžené komunikaci nestačil zastavit před železničním přejezdem a vjel na koleje v době, kdy po nich přijížděla dieselová lokomotiva. Po střetu bylo vozidlo odraženo za koleje, ale řidič utrpěl naštěstí jen lehké zranění, s nímž byl letecky transportován do nemocnice. Policie varuje: Na přejezdu vždycky bacha!
- Valerián Košatý -

[přečtěte si celý článek]