Prášky a chlast, delirium, špitál

10.05.2022

Třeboň – V pondělí 11. dubna večer byli strážníci povoláni do Jateční ulice, kde se zdravotníci...

[přečtěte si celý článek]


Formu si vyladil v hospodě a ustlal si na betonu před ní

10.05.2022

Třeboň – V sobotu 2. dubna, necelé dvě hodiny po půlnoci, byli strážníci upozorněni na chlapa,...

[přečtěte si celý článek]


Ukrajinskou krizi pociťuje i Jindřichův Hradec. Jsou tu kapacity pro ubytování utečenců?

01.05.2022

Válka na Ukrajině produkuje masivní uprchlickou vlnu, kterou lze bez přehánění nazvat krizí. V...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Krásné články

Past jako na mamuta!

07.01.2022

Třeboň – Ve středu 1. prosince večer vyjížděli strážníci do Branné. Místní padesátiletý muž, který se za tmy vracel z práce domů, spadl do neoznačeného výkopu vyhloubeného přímo před vchodem do jeho domu, a pád to byl asi opravdu tvrdý. Z jámy ale chlap vylezl naštěstí jen s naraženými žebry a překousnutým jazykem. Strážníci přivolali osobu za výkop odpovědnou a dohlédli na domluvu o vyrovnání. Zakončení události bylo tedy nesrovnatelně lepší než zabezpečení té díry.
- Antonín Kočka -

[přečtěte si celý článek]

Blondýna z Londýna

07.01.2022

Třeboň – Ve čtvrtek 11. listopadu večer kápla operátorka kamerového systému na podezřelou ženu, manipulující s jízdními koly v kolostavu u autobusového nádraží. Když se ženě jeden bicykl podařilo uvolnit, nasedla na něj a vyrazila Jiráskovou ulicí. Strážníci ji o chvíli později zadrželi a lustrací zjistili, že se jedná o 32letou Angličanku z Londýna, toho času bez domova. Žena se strážníky sice pokusila přesvědčit o tom, že v Londýně je používání cizích kol běžné, ale oni jí vysvětlili, že Třeboň není Londýn. Kolo skončilo zpátky v kolostavu a přestupek byl na fleku vyřešen. Jestli byla madam blond, samozřejmě netušíme, to dá rozum.
- Robert Rozumný -

[přečtěte si celý článek]

Palba zbožím mezi regály

07.01.2022

Třeboň – Tříčlenná partička chlapců (11 až 12 let) z Majdaleny a Domanína pojala oslavu státního svátku 17. listopadu po svém. Hoši se totiž vypravili do místního marketu a začali řádit. Mezi regály po sobě metali různé zboží, přičemž jako kvalitní munice jim posloužila například bomba v podobě šlehačky ve spreji. Poté, co se na scéně objevila ochranka, vzali chlapci nohy na ramena, ale už chvíli na to se vrátili bitvu dobojovat. To už však ochranka zavolala strážníky, kteří kluky nedaleko marketu odchytili. Dopadení bojovníci museli napáchaný svinčík uklidit, zaměstnancům marketu se omluvili a poté byli poučeni, že jejich rodiče mohou počítat s neveselou informací a vystaveným účtem.
- Valerián Košatý -

[přečtěte si celý článek]

Jindřichův Hradec: Městské byty nejsou a soukromí investoři budí v lidech obavy

01.01.2022

Z médií už nějaký čas slýcháme, že se Česká republika nachází v bytové nouzi. Nestaví se prý byty standardní, startovací ani nájemní a zejména mladé rodiny, které by rády naskočily do pomyslného vlaku, mají se zajištěním střechy nad hlavou velký problém. Jenže, jak se zdá, konkrétně v Jindřichově Hradci bytová výstavba jede, jen to hřmí. Byty ovšem staví místní soukromé subjekty a zdejší občané se často netají s obavami z toho, kdo v těch bytech bude vlastně bydlet. Dalo by se říci, že jakmile tu někdo přiloží cihlu k cihle, začne se spekulovat o tom, že nové byty poslouží jako útočiště pro lidi tzv. nepřizpůsobivé a coby zdroj příjmů pro nenasytné obchodníky s chudobou.

[přečtěte si celý článek]

Zprávy od Městské policie J. Hradec? Bývávalo!

01.01.2022

Mnohý čtenář Žurnálu zřejmě zaregistroval, že už delší dobu nezveřejňujeme krátké zprávy o služebních aktivitách hradeckých strážníků. Každý měsíc jsme je přinášeli zejména v rámci regionální informační skládanky na stranách 2, 3 a na straně poslední a čtenáři je měli rádi. Absence zpráv od Městské policie J. Hradec však důsledkem našeho rozmaru rozhodně není, naopak, radost z toho nemáme. Bohužel je to mimo rámec redakčního vlivu.

[přečtěte si celý článek]

Kristýna Frejová exkluzivně pro Žurnál

01.01.2022

„Jestli ve mně něco vyvolává zoufalství a beznaděj, pak je to absolutní bezmoc před nespravedlností,“ říká Kristýna Frejová (50), dcera herců Věry Galatíkové a Ladislava Freje. Sympatická herečka navštívila minulý měsíc i Jindřichův Hradec a na prknech Kulturního domu Střelnice excelovala v divadelní komedii Znovu a líp. Jak zvládla nucenou profesní pauzu? Dělá jí přechod z role do civilu problém? Proč se nechala na týden zavřít do tmy? A co jí dává plavání ve studené Vltavě? Dočtete se v rozhovoru. I o seriálové amputaci prstu a skutečném surovém napadení.

[přečtěte si celý článek]

Kolize na železničním přejezdu

08.12.2021

K. Řečice – Řidič Fordu Focus, jedoucí po půl dvanácté po Tyršově ulici, pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy okolnostem a na zasněžené komunikaci nestačil zastavit před železničním přejezdem a vjel na koleje v době, kdy po nich přijížděla dieselová lokomotiva. Po střetu bylo vozidlo odraženo za koleje, ale řidič utrpěl naštěstí jen lehké zranění, s nímž byl letecky transportován do nemocnice. Policie varuje: Na přejezdu vždycky bacha!
- Valerián Košatý -

[přečtěte si celý článek]

Šel po zlatě jak slepice po flusu

08.12.2021

J. Hradec – Policisté dopadli chlapa, co 21. září využil nepozornosti personálu hradeckého obchodu a z plata odcizil čtyři zlaté prsteny. Totéž provedl ve stejný den v Táboře, zde pod záminkou vybíraní prstenu pro manželku kamaráda. Dva šlohnuté prsteny byly s kamenem, dva byly bez. Celková škoda činí 18.900 korun. Dodejme, že chmaták už byl za stejný čin odsouzen a aktuální trest bude tedy zřejmě adekvátní. Hrozí mu až tři roky. Natvrdo.
- Antonín Kočka -

[přečtěte si celý článek]

Oběť v celostátním pátrání

08.12.2021

Třeboň – V sobotu 16. října před půlnocí oznámila mladá žena na recepci hotelu v Rožmberské ulici, že byla napadena a zbita čtyřmi muži. Strážníci k 19leté ženě z Baště vyrazili a na místě ke svému překvapení zjistili, že útočníci, kteří měli do své oběti i kopat, jsou její kamarádi, ubytovaní tamtéž. Dalším překvapením pak bylo odhalení, že samotná dívka je kvůli své předchozí trestné činnosti v celostátním pátrání. O zraněnou se postarali zdravotníci a ona poté skončila na policejní stanici.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Souboj před marketem

08.12.2021

Třeboň – Dva dvacetiletí bijci, jeden z Třeboně, druhý z Novosedel nad Nežárkou, si to večer 4. října rozdali takzvaně na férovku na parkovišti místního marketu. Souboj, k němuž došlo před zhruba desítkou přihlížejících, však netrval dlouho a vyvrcholil ještě před příjezdem strážníků. Kdo v něm zvítězil, nebylo úplně jasné, oba mladí muži každopádně skončili v rukách vyšetřujících orgánů.
- Věněk Podlipný -

[přečtěte si celý článek]