Poslední předpřevratový rozhovor se starostou Mrvkou

10.08.2020

Jak město pomohlo pandemií postiženým živnostníkům? A pomohl městu stát? Bude Hradec v létě městem...

[přečtěte si celý článek]


Jiří Pravda: Tvrzení o pomstě není pravdivé

10.08.2020

V posledních červnových dnech jsem se opakovaně setkal s tvrzením, že někdo z ČSSD udělal „vládní“...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Krásné články

Poslední předpřevratový rozhovor se starostou Mrvkou

10.08.2020

Jak město pomohlo pandemií postiženým živnostníkům? A pomohl městu stát? Bude Hradec v létě městem duchů nebo naopak ožije kulturními akcemi a davy turistů? Proč Hradecký starosta Stanislav Mrvka opustil řady ČSSD a upsal se nové Změně 2020? Nebude ho jeho rozhodnutí stát post prvního muže města? I na to se ptáme za vás a Stanislav Mrvka odpovídá.

[přečtěte si celý článek]

Jiří Pravda: Tvrzení o pomstě není pravdivé

10.08.2020

V posledních červnových dnech jsem se opakovaně setkal s tvrzením, že někdo z ČSSD udělal „vládní“ puč a pomstil se tím způsobem dvěma zastupitelům z nového politického uskupení Změna 2020, dnes již bývalému starostovi Stanislavu Mrvkovi a bývalému radnímu Bohumilu Komínkovi. Tato veřejnosti podsouvaná informace ovšem není pravdivá a lze to velmi snadno dokázat. Dne 31. května letošního roku byl Stanislavem Mrvkou a 1. června i Bohumilem Komínkem rozeslán příslušným adresátům e-mail, v němž oba vysvětlovali, proč odchází z ČSSD a vstupují do uskupení Změna 2020. O této věci už se dlouze mluvilo, ale kdo a kdy sociální demokracii vlastně opustí, nevěděl do té doby nikdo.

[přečtěte si celý článek]

Vladislav Burian: Několik vět…

10.08.2020

Během osmnácti let jsem v zastupitelstvu Jindřichova Hradce zažil mnohé. Dobré i zlé. Ale to, k čemu došlo koncem června, je překvapení i pro mě. Velice nepříjemné. Překvapuje mě, že nad zájmem o klidný chod města zvítězily osobní ambice a osobní prospěch. Patnáct lidí si vzalo za rukojmí dvacet tisíc obyvatel našeho města. Důkazem mých slov je výsledek komunálních voleb 2018, které s osmi mandáty zcela jasně vyhrála ČSSD. Když si odečtete tzv. stranické hlasy a spočítáte pouze hlasy preferenční, jež jsou ukazatelem oblíbenosti zvolených zastupitelů, zjistíte, že všechny „o parník“ porazil Stanislav Mrvka (1792 preferenčních hlasů), jehož si lidi de facto vybrali za svého starostu. To, co někteří zastupitelé 24. června udělali, je tedy proti vůli významné části občanů.

[přečtěte si celý článek]

Jaroslav Cempírek: Létání je pro mě symbol svobody a neskutečné štěstí.

10.08.2020

Jaroslav Cempírek (69) je rodilý Hradečák a de facto celý svůj produktivní život vyučoval na jindřichohradeckém gymnáziu český jazyk a tělesnou výchovu. Řízením osudu se svého času dostal do Východního Německa (NDR), kde tři roky učil češtinu, a po návratu do vlasti byl bohatší a celou řadu zkušeností. Je věřící, miluje literaturu, zajímá se o politiku, již nezřídka dost kritizuje, a jeho celoživotním koníčkem je létání. V rámci hradeckého Aeroklubu, jehož je letitým členem, létá jak pro své potěšení, tak coby instruktor tohoto nebeského sportu. Letos se pan Jaroslav předvedl i jako regionální literát. Vydal totiž autobiografickou knihu Podvozek vysunut, která však rozhodně není jenom o létání. Tematický záběr publikace je pozoruhodně široký a autor o sobě na jejích stránkách prozrazuje mnohé.

[přečtěte si celý článek]

Žvýkačkový gangster

09.07.2020

J. Hradec – Vpodvečer 11. června vyjížděli strážníci do hradeckého marketu Lidl, kde se 34letý Gruzínec pokusil ukrást žvýkačky za bezmála 6.000 korun. Chlapovi se jeho čin málem povedl, ale místní detektiv ho na poslední chvíli polapil a následně předal do rukou spravedlnosti. Redakce Žurnálu se domnívala, že v oznámené částce přebývá minimálně jedna nula, avšak městskou policií bylo dodatečně potvrzeno, že o překlep v tiskové zprávě se vážně nejedná. Chmaták sbalil neuvěřitelných 150 kusů žvýkaček Orbit Spearmint (2.085 Kč), 60 kusů žvýkaček Orbit Peppermint (834 Kč), 150 kusů žvýkaček Orbit Watermelon (2.085 Kč) a 60 kusů žvýkaček Airwaves Cassis (834 Kč). Co k tomu dodat? Asi nic. Jisté je, že o zloději takového formátu jsme ještě neinformovali.
- Čeněk Trpký -

[přečtěte si celý článek]

I to prase ví, kdy má dost!

09.07.2020

J. Hradec – Na služebně státní policie skončil večer 1. června 54letý muž z Táborska, který se coby host restaurace Hotelu Concertino dožadoval přísunu dalších alkoholických nápojů, a to i přesto, že už jich do sebe nalámal víc než dost a taky podle toho vypadal. Když byl jeho požadavek obsluhou zamítnut, soustředil svou pozornost na hosty sedící na zahrádce před podnikem a jal se je otravovat. Extempore brzy ukončili přivolaní strážníci, kteří však z chlapa nedokázali vymámit věrohodnou totožnost, a proto jej hbitě vyexpedovali na obvodní oddělení Policie ČR, kde ho jejich kolegové prolustrovali a dali mu i dýchnout. Displej přístroje Dräger ukázal pěkných 2.52 promile.
- Věněk Podlipný -

[přečtěte si celý článek]

Nová tělocvična u 2. Základní školy v J. Hradci?

01.07.2020

Hradecká radnice hodlá postavit novou tělocvičnu u základní školy číslo dvě v Janderově ulici lemující městský park Husovy sady. Tato škola přitom tělocvičnu má, byť už ne zrovna nejmodernější, a děti v ní v rámci školní výuky normálně cvičí. Tělocvična nová má vyrůst na parcele, která historicky patřila k domu rodiny Hazukových, jejíž stávající členové s výstavbou uvedeného objektu zásadně nesouhlasí. Po roce 1950 vlastníci o pozemek přišli a v letech devadesátých se pak se zástupci města dohodli, že o navrácení pozemku usilovat nebudou a ponechají jej škole pro venkovní aktivity dětí. A takto je pozemek využíván stále. Žádnou stavbu na něm někdejší vlastníci nikdy nechtěli a záměry města dle jejich názoru se zmíněnou dohodou kolidují.

[přečtěte si celý článek]

Nové obchodní centrum v Jindřichově Hradci! Záměr rozpoutal živou diskusi.

01.07.2020

Developerská společnost De Linea z Ústí nad Labem intenzivně pracuje na přípravě nového obchodního centra, jež by mělo vzniknout při výpadovce z Jindřichova Hradce na Třeboň a České Budějovice. Areál s obchodním centrem zabere téměř jedenáct hektarů pozemků, a pokud se jmenované společnosti podaří získat stavební povolení ještě letos, výstavba centra by údajně měla vypuknout už v roce příštím. Zástupce investora Josef Brejcha sdělil serveru iDNES.cz, že příslušné pozemky má firma vykoupeny, ovšem to, kdo si hotové centrum pronajme, ještě jasné není, neboť zájemců je mnoho. Dle hradecké radnice je záměr v souladu s místním územním plánem, pozemek tímto způsobem zastavitelný je a město už na takového investora několik let čeká.

[přečtěte si celý článek]

Nakládačka v kasinu

09.06.2020

J. Hradec – Po půlnoci 12. března bylo nepříjemně živo v hradeckém kasinu. Podezřelý muž, patrně pod vlivem alkoholu, tu bezdůvodně napadnul druhého, který seděl u barového pultu, a tvrdě si ho podal. Nejdřív jej několikrát udeřil dlaní a pěstí do hlavy a pak ho strhnul na zem a zakleknul ho. Napadený utrpěl během útoku zranění, s nimiž putoval do nemocnice a do 9. dubna sem pak docházel na pravidelné kontroly. Úplnou hybnost ramene by mu měla navrátit rehabilitace. Agresor je nyní trestně stíhán.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

První Přechozí 1 2 3 4 ... Poslední