Starosta Stanislav Mrvka: Dopravní situaci vyřešit musíme, ne však mostem přes Vajgar.

01.11.2019

Co přinese nový územní plán města? Uklidní obyvatele hradeckých sídlišť, nebo dá zelenou...

[celý článek zde již 01.11.2019]


Josef Laufer exkluzivně pro Žurnál!

01.11.2019

„Doutníky už asi dvacet let nekouřím,“ konstatuje Josef Laufer (80) s tím, že tvůrci filmů a...

[celý článek zde již 01.11.2019]


Sotva pletla nohama a sápala se za volant

08.10.2019

J. Hradec – Krátká vyjížďka s trojicí kamarádů v SUV značky Mercedes Benz skončila pro 19letou...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Krásné články

Starosta Stanislav Mrvka: Dopravní situaci vyřešit musíme, ne však mostem přes Vajgar.

01.11.2019

Co přinese nový územní plán města? Uklidní obyvatele hradeckých sídlišť, nebo dá zelenou developerům? Jak město naloží s nedávno nabytou oborou? A co dlouhodobě neúnosná dopravní situace ve Vídeňské ulici? Nabízí se řešení? Starosta Jindřichova Hradce Stanislav Mrvka (ČSSD) odpovídá i na několik dalších dotazů.

[celý článek zde již 01.11.2019]

Josef Laufer exkluzivně pro Žurnál!

01.11.2019

„Doutníky už asi dvacet let nekouřím,“ konstatuje Josef Laufer (80) s tím, že tvůrci filmů a muzikálů, v nichž účinkuje, tento jeho image-doplněk pořád vyžadují. A dodává: „Faktem však je, že výjimka potvrzuje pravidlo, a když za mnou přijede můj kamarád s dobrým doutníkem, u koňáčku si s ním zapálím.“ Stále populární všestranný umělec dorazil minulý měsíc i do jindřichohradeckého Kulturního domu Střelnice a v rámci komponovaného pořadu Seniorské hrátky tu pobavil publikum vskutku početné.

[celý článek zde již 01.11.2019]

Sotva pletla nohama a sápala se za volant

08.10.2019

J. Hradec – Krátká vyjížďka s trojicí kamarádů v SUV značky Mercedes Benz skončila pro 19letou řidičku ze Slavonic neslavně. Službu konající hlídkou byla totiž v průběhu večera 21. září několikrát spatřena, kterak sotva plete nohama a je tedy ve stavu, jenž řízení motorového vozidla zcela vylučuje. Když pak šest minut po půl čtvrté ráno usedla za volant a s úmyslem odjet do Rybniční ulice obkroužila náměstí Míru, byla její jízda rychle ukončena. Řidička, stažená strážníky z oběhu, nadýchala nejdřív 1.11 a chvíli na to 1,14 promile. Chlapci dál pokračovali po svých a pro slečnu přijel taxík v podobě služebního vozu státních policistů.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Celebrita z Blažejova

08.10.2019

J. Hradec – Strážníkům dobře známý týpek z Blažejova se předvedl v úterý 3. září odpoledne na předzahrádce pivnice U Šmiků. Své zdejší působení zahájil kombinací Jägermeistera s pivem a v podobném duchu pak vytrvale pokračoval. Ve chvíli, kdy nad ním alkohol začal vyhrávat, dospěl obsluhující personál k názoru, že by bylo vhodné, aby tento rozjetý pán vypadnul, a pánovi to také doporučil. Pán ovšem odejít odmítl a ve vzteku švihnul půllitrem a vlastní lahví od destilátu o protější dům. Jenže to se zase nelíbilo majiteli oné nemovitosti, který neprodleně zavolal strážníky, a ti celou věc rázně vyřešili.
- Věněk Podlipný -

[přečtěte si celý článek]

Kdo chce do kriminálu, musí pro to něco udělat

08.10.2019


J. Hradec – V sobotu 31. srpna dopoledne byli strážníci povoláni k poněkud kurióznímu případu do prodejny JH Markt. Pětadvacetiletá žena z Kardašovy Řečice tu uzmula tři litrové láhve Becherovky, ovšem nikoliv proto, aby bylinnou dobrotu zkonzumovala, nýbrž proto, aby byla polapena a dostala se do kriminálu, v němž už nějaký čas bručí její milý recidivista. Chtěla být zkrátka své lásce co nejblíž. To je skoro na film s Redfordem.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Frajer z Ukrajiny

08.10.2019

Třeboň – Všímavá řidička kontaktovala v podvečer 9. září hlídku městské policie a oznámila, že po silnici od Domanína na Třeboň kličkuje auto, jehož řidič je zřejmě pod vlivem alkoholu. Strážníci podezřelé vozidlo zastavili v kempu Třeboňský Ráj a jeho šoféra nechali zhluboka dýchnout. Muž (37) z Ukrajiny nadýchal „pěkných“ 3,56 promile a skončil proto v rukou přivolaných státních policistů.
- Robert Rozumný -

[přečtěte si celý článek]

Co se bude dít na sídlišti Pod Kasárny?

04.10.2019

Obavy starousedlíků z připravovaných změn v jejich bezprostředním okolí jsou častým tématem našich reportáží a lidé se na nás proto se svými obavami obrací takřka s železnou pravidelností. Nedávno jsme například informovali o nervozitě z budoucích nájemníků soukromého bytového domu v hradecké Nežárecké ulici či o diskutovaném záměru výstavby rovněž soukromého polyfunkčního domu na sídlišti U nádraží. A v uzávěrce prázdninového dvojčísla kontaktovali redakci Žurnálu zástupci rozrušených obyvatel hradeckého sídliště Pod Kasárny s tím, že se v této poklidné lokalitě schyluje k developerské aktivitě, s níž oni zásadně nesouhlasí a dokonce ji považují za protizákonnou. Do letního vydání se nám podařilo vtěsnat jen krátkou informaci, ale nyní se záležitosti věnujeme obsáhleji.

[přečtěte si celý článek]

Tajemník MěÚ J. Hradec Karel Přibyl: Věřím, že přístup investora k okolí bude citlivý.

04.10.2019

Jak informujeme v předchozím článku, na hradecké sídliště rodinných domků Pod Kasárny by v dohledné době mohla dorazit stavební technika a přízemní budova někdejší prodejny, respektive restaurace v centru této klidné zóny by pod rukama dělníků měla o několik pater povyrůst a změnit se v komerční objekt potenciálně rozličného využití. Místní obyvatelé z toho nadšeni nejsou a svou nevoli dali najevo formou občanské petice. Vadí jim vznik vysoké budovy, poměrně dlouhodobá ztráta komfortu v souvislosti se stavebními pracemi a straší je též představa, že se z výrazně zvětšené budovy vyklube ubytovna, kterou by mohli osídlit i nájemníci z kategorie lidí tzv. nepřizpůsobivých. O oficiální informace k tématu jsme minulý měsíc požádali tajemníka Městského úřadu Jindřichův Hradec Karla Přibyla.

[přečtěte si celý článek]

Martha a Tena to spolu táhnou přes půl století!

04.10.2019

Pěvecké duo Martha a Tena Elefteriadu jistě netřeba dlouze představovat. Nepřehlédnutelné sestry řeckého původu odstartovaly svou kariéru ve zlaté éře českého bigbítu a na vlně pop-music se během let přenesly až do sféry řeckého folklóru, který mají zjevně v krvi a umí jej podat tak, jak se patří. Minulý měsíc byly Martha a Tena zlatým hřebem každoročního hudebního minifestivalu Magická viola Petra Přibyla, v rámci něhož se uskutečnil jejich samostatný koncert v hradeckém kostele sv. Jana Křtitele. Fakt, že kostel praskal ve švech, nebyl žádným překvapením. Že ve finále došlo i na tanec, to už překvápko bylo.

[přečtěte si celý článek]

Bulteriér se v autě málem upekl! Slova majitelky byla neuvěřitelná

11.09.2019

J. Hradec – V pondělí 1. července odpoledne zažil jeden anglický bulteriér opravdu horké chvilky. A to doslova. Jeho majitelka (55) jej totiž nechala zavřeného v malém Fiatu na parkovišti u Jitřenky a odkráčela do horkého dne. Venku bylo bezmála třicet ve stínu a teplota v autě musela být pekelná. Při příjezdu městských policistů byl pejsek schoulený v jediném stínu pod palubní deskou a měl toho evidentně dost. Ani misku s vodou u sebe neměl. Ke slovu tedy přišly šikovné ruce strážníků, vybavených potřebným náčiním, ale než se dostavil kýžený úspěch, dostavila se majitelka ubohého zvířete a více jak dvě hodiny uzavřený vůz otevřela. Strážníkům toho pak napovídala opravdu hodně, avšak jako nepozoruhodnější se jevila její věta, že se psem by se nemohla podívat všude tam, kam chtěla. Na odboru životního prostředí, kde se případy týrání zvířat řeší, tohle neuvěřitelné vysvětlení nepochybně ocenili.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

První Přechozí 1 2 3 4 ... Poslední