Jindřichohradecká úzkokolejka dojezdila.

01.12.2022

Někdejší šéf JHMD Jan Šatava: Krach je důsledkem bídného manažerského vedení Jan Šatava stál v...

[celý článek zde již 01.12.2022]


Ředitel Boris Čajánek: Soukromá společnost nemůže platit to, co mají hradit kraje.

01.12.2022

Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD), dlouhé roky provozující dvě větve známé a oblíbené...

[celý článek zde již 01.12.2022]


Hradecká úzkokolejka: Dotčené radnice se vyjadřují.

01.12.2022

Nová Včelnice Severní větev hradecké úzkokolejky, vedoucí směrem na Obrataň, byla využívána...

[celý článek zde již 01.12.2022]


...další články

Krásné články

Jindřichohradecká úzkokolejka dojezdila.

01.12.2022

Někdejší šéf JHMD Jan Šatava: Krach je
důsledkem bídného manažerského vedení

Jan Šatava stál v čele Jindřichohradeckých místních drah (JHMD) od 90. let až do roku 2012, kdy tuto společnost opustil. Nyní řídí oborově podobnou firmu Railway Capital, ale hradecké úzkokolejky, které JHMD provozují (resp. provozovaly), stále považuje za své pomyslné dítě, jehož osud mu lhostejný rozhodně není. A faktem je, že vývoj nabral před časem nežádoucí směr a stávající situace JHMD je tristní. Jak známo, zadlužená společnost JHMD je v platební neschopnosti, má obstavený majetek a nad jejími úzkorozchodnými tratěmi, vedoucími směry na Obrataň a Novou Bystřici, zaznělo minulý měsíc poslední houkání na rozloučenou. Jan Šatava říká: „Hrozně mě to štve. Do Hradce kvůli tomu už ani nejezdím.“

[celý článek zde již 01.12.2022]

Ředitel Boris Čajánek: Soukromá společnost nemůže platit to, co mají hradit kraje.

01.12.2022

Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD), dlouhé roky provozující dvě větve známé a oblíbené úzkorozchodné trati, jsou v úpadku. Vlaky dojezdily, zaměstnanci jsou bez práce, pravidelní cestující přišli o dopravní spojení a region o turistické lákadlo. Proč? Co se přihodilo? A muselo to být? Statutárního ředitele JHMD Borise Čajánka jsme požádali o několik odpovědí a on nám je na konci října písemnou formou poskytnul.

[celý článek zde již 01.12.2022]

Hradecká úzkokolejka: Dotčené radnice se vyjadřují.

01.12.2022

Nová Včelnice
Severní větev hradecké úzkokolejky, vedoucí směrem na Obrataň, byla využívána zejména lidmi, kteří z Jindřichova Hradce, Nové Včelnice a dalších obcí dojíždí za prací, především pak do průmyslově poměrně vzkvétající Kamenice nad Lipou. Jak moc jim konec vlakového spojení (z důvodu ukončení činnosti JHMD) zkomplikuje život? Starosta Nové Včelnice Tomáš Hrubec odpovídá: „Tuto záležitost řeší jihočeský koordinátor dopravy, tedy společnost Jikord, a lokálka bude tuším od 30. října nahrazena autobusovými spoji. Což ale neznamená, že občané absenci vlaků úzkokolejky vůbec nepocítí. Domnívám se, že autobusy budou de facto plnohodnotnou náhradou během pracovních dnů, ale o víkendech to bude horší. Oblast turistického ruchu tím tedy utrpí. Jižní větve směrem do České Kanady se to bude týkat ještě víc.“

[celý článek zde již 01.12.2022]

Sabina Remundová exkluzivně pro Žurnál.

01.12.2022

„Pozornost veřejnosti a médií k naší branži patří,“ konstatuje Sabina Remundová (50). „Nic se ovšem nesmí přehánět a vše by se mělo držet v mezích slušnosti.“ Serióznímu zájmu Žurnálu se úspěšná herečka, scénáristka a režisérka také nebránila a v prostorách hradeckého Kulturního domu Střelnice, kam minulý měsíc dorazila i se svou maminkou Ivou Janžurovou, nám poskytla exkluzivní interview.

[celý článek zde již 01.12.2022]

Recidivista dojel na vodku.

08.11.2022

J. Hradec – Devětatřicetiletý chmaták se odpoledne v neděli 11. září vydal do Lidlu, aby tam pořídil nákup tzv. za pět prstů. Pod mikinou chtěl kolem pokladny propašovat dvě flašky vodky, ale neuspěl. Dodejme, že se o krádež pokusil ve zkušební době v trvání do roku 2024, stanovené Okresním soudem v Táboře. Už totiž loupil a opakovačce se říká recidiva. Zloděje převzali policisté z obvodního oddělení a zkušební doba mu nejspíš skončila.
- Valerián Košatý -

[přečtěte si celý článek]

Majitelé v lochu, hafani na útěku!

08.11.2022

Branná – Ráno 9. září vystrašili místní občany dva volně pobíhající psi, labrador a kříženec vlčáka. Přivolaným strážníkům se odchyt hafanů nedařil, neboť psi byli nedůvěřiví a poměrně agresivní. Když muži zákona dlouhým šetřením zjistili, že bezprizorní zvířata jsou z Borovan, kontaktovali ženu, která se o ně starala namísto jejich majitelů, toho času ve výkonu trestu, a pokračovali v nahánění. Za pomoci občana Branné se strážníkům posléze podařilo nalákat psy na rohlík a zavřít je do záchytného kotce, odkud si je dočasná pečovatelka převzala. Pokuta ji samozřejmě neminula, to dá rozum.
- Robert Rozumný -

[přečtěte si celý článek]

Pražanda nezvládla alkohol.

08.11.2022

Třeboň – Krátce před půlnocí 2. září kápli patrolující strážníci na ženu ležící nedaleko sochy Jakuba Krčína v Novohradské ulici, přičemž na zemi vedle ní se povalovalo jízdní kolo. Prvotní podezření směřovalo k dopravní nehodě, ale toto se následně nepotvrdilo. Jak se totiž ukázalo, cyklistka (44) z Prahy pouze nezvládla zkonzumovanou dávku alkoholu a v terénu si ustlala. Poté, co ji strážníci uvedli do provozu, dokázala zmožená dáma jakžtakž komunikovat a o dokončení její cesty do cíle se postaral přivolaný taxík.
- Antonín Kočka -

[přečtěte si celý článek]

Bývalá startovací věž vytrvale chátrá, ale za ní vyrůstá nový sportovní areál.

01.11.2022

Někdejší startovací věž na Kuniferu, která pamatuje dobu, kdy tato komunikace jednou ročně posloužila jako závodní okruh pro silniční motocykly, je už dlouhé roky pustá, působením povětrnostních vlivů chátrá a u příjezdu do Jindřichova Hradce žádnou parádu rozhodně nedělá. Nevyužívaná budova i úzký pozemek, na němž stojí, patří Zdeňku Hroníčkovi, ale výrazně větší pozemek sousední (směrem k rybníku Kunifer) je městský. Nezvažovalo město možnost, že by pozemek od pana Hroníčka koupilo, připojilo jej k tomu svému a zdejší objekt následně opravilo či zbouralo? Odpovídá tisková mluvčí hradeckého městského úřadu Eliška Čermáková.

[přečtěte si celý článek]

Podnik v bývalé startovací věži má povstat z prachu a opět ožít.

01.11.2022

Jak píšeme v předchozím článku, budova bývalé startovací věže (i pozemek, na němž stojí) v jindřichohradecké lokalitě Kunifer patří místnímu podnikateli Zdeňku Hroníčkovi, který ji ovšem už delší čas neužívá a ona zatím chátrá. Proč? A jaké plány s ní majitel má? Zeptali jsme se a Zdeněk Hroníček níže odpovídá.

[přečtěte si celý článek]

Jaroslav Sypal: Když film zlidoví, nic lepšího se mu přihodit nemůže.

01.11.2022


„Pokud jdu na komedii, do divadla nebo do kina, očekávám, že se budu smát,“ říká Jaroslav Sypal (64) a dodává: „Jestliže mi jen párkrát cuknou koutky, je něco špatně.“ Populární herec, který proslul rolí poručíka Hrubce v úspěšné komediální trilogii Byl jednou jeden polda, navštívil minulý měsíc i Jindřichův Hradec a na prknech divadelního sálu Kulturního domu Střelnice se svými kolegy exceloval ve vlastní komedii Šest v tom.

[přečtěte si celý článek]

První Přechozí 1 2 3 4 ... Poslední