Otřesný zážitek v temnotě sídliště Vajgar!

01.02.2020

Co si budeme povídat, každého z nás čas od času potrefí zážitek, bez něhož by se rád obešel. Ne...

[celý článek zde již 01.02.2020]


Radní Komínek: Na osvětlení bytů v panelácích tam lampy nejsou.

01.02.2020

V předchozím článku informujeme o nežádoucím zážitku obyvatelky sídliště Vajgar, která zastává...

[celý článek zde již 01.02.2020]


Jan Révai exkluzivně pro Žurnál

01.02.2020

„Byl jsem si vždycky dobře vědom toho, že muzikál budu moct dělat jen po omezenou dobu,“ říká Jan...

[celý článek zde již 01.02.2020]


...další články

Krásné články

Otřesný zážitek v temnotě sídliště Vajgar!

01.02.2020

Co si budeme povídat, každého z nás čas od času potrefí zážitek, bez něhož by se rád obešel. Ne vždy se musí jednat o záležitost vyloženě dramatickou, ale někdy stačí i drama kalibru menšího a jeden má hned co k vyprávění. Stejně tak paní (říkejme jí) Magda, která se se svým otřesným zážitkem svěřila kamarádce a ta se o něj zase podělila s redakcí Žurnálu. Je vskutku pozoruhodný.

[celý článek zde již 01.02.2020]

Radní Komínek: Na osvětlení bytů v panelácích tam lampy nejsou.

01.02.2020

V předchozím článku informujeme o nežádoucím zážitku obyvatelky sídliště Vajgar, která zastává názor (a není sama), že nový systém veřejného osvětlení na jmenovaném sídlišti není právě optimální, neboť zdejší lampy dnes svítí výrazně méně než lampy původní a v lokalitě tak po setmění vznikají temná a tím pádem potenciálně nebezpečná zákoutí. Výhrady mají i mnozí řidiči. Ti také tvrdí, že ve světle dřívějších lamp viděli lépe a při přímém pohledu do svítidel nových jsou navíc nepříjemně oslněni. Nabízí se tedy obligátní myšlenka, že to, co je nové, nemusí být nutně lepší než to dosavadní. O komentář jsme požádali hradeckého radního Bohumila Komínka (ČSSD).

[celý článek zde již 01.02.2020]

Jan Révai exkluzivně pro Žurnál

01.02.2020

„Byl jsem si vždycky dobře vědom toho, že muzikál budu moct dělat jen po omezenou dobu,“ říká Jan Révai (46) a pokračuje: „A do toho tak nějak přišla činohra, já zaplesal a zůstal u činohry dodnes.“ Sympatický herec, tanečník a motorkář-dobrodruh dorazil koncem minulého roku i do Jindřichova Hradce, kde se svými kolegy z pražského Činoherního studia Bouře vystoupil na prknech Kulturního domu Střelnice a diváky v hledišti zcela jistě nezklamal.

[celý článek zde již 01.02.2020]

Není zdravé třískat lebkou do skleněných výplní oken

09.01.2020

Třeboň – V pátek 22. listopadu večer byla hlídka strážníků povolána do Táboritské ulice, kde opilec rozmlátil okno jednoho ze zdejších domů. Na místě našli strážníci 72letého muže z Třeboně s tržnou ránou na hlavě, kterou si způsobil pádem do okna. Poté, co zraněného ošetřil přivolaný lékař, muž způsobenou škodu majiteli domu uhradil.
- Valerián Košatý -

[přečtěte si celý článek]

Loupeživý recidivista v Albertu

09.01.2020

J. Hradec – Čtyřiapadesátiletý Pražák vyrazil odpoledne 23. prosince do marketu Albert, aby zde pořídil vánoční dárky pro svou dceru. Do kapsy bundy nafedroval kosmetiku téměř za pět set, ale platit ten tovar nehodlal. Ke své smůle však neunikl pozornosti zdejšího detektiva a měl po srandě. Své počínání se pokusil vysvětlit tím, že je bez peněz, poněvadž nedostal výplatu, ale samozřejmě nepochodil. Z evidence přestupků navíc vyplynulo, že pán výplatu zřejmě nedostává častěji, neboť za krádež už byl v minulosti potrestán. Tentokrát strážníci jeho čin ohodnotili třítisícovou pokutou.
- Antonín Kočka -

[přečtěte si celý článek]

Sjel se návykovými látkami a nakonec skončil v poutech

09.01.2020

Třeboň – V úterý 19. listopadu večer zaměstnal strážníky mladík z Horažďovic, toho času pod vlivem návykových látek. V Táboritské ulici byl agresivní ke svému okolí, a když jeho chování začalo gradovat, přivolali strážníci na pomoc lékaře, který posléze rozhodl o mládencově převozu do nemocnice v Českých Budějovicích. Strážníci zdravotníky doprovodili, což se ukázalo jako prozíravé. Přepravovaný totiž během cesty začal zdravotníky napadat a nakonec skončil v klepetech. Případ bude mít dohru u příslušných orgánů.
- Čeněk Trpký -

[přečtěte si celý článek]

Smrtelný útok velké argentinské dogy!

05.01.2020

V listopadovém vydání Žurnálu jsme přinesli vpravdě otřesnou zprávu od jindřichohradecké městské policie, kde strážníci informují o krvavém incidentu, k němuž došlo letos 7. října odpoledne v hradecké místní části Horní Žďár. Mohutná bílá argentinská doga zde zaútočila na výrazně menšího pejska ši-tzu, kterého jeho majitelka venčila jen několik metrů od vlastního domu. Majitelka svého ši-tzu do poslední chvíle zoufale bránila, leč marně. Poté, co byla útočícím zvířetem sama pokousána, jí byl malý ši-tzu dogou z náruče vytrhnut a před jejíma očima nemilosrdně připraven o život. Krátká zpráva vyvolala diskusi a my se proto nyní k tématu vracíme obsáhleji.

[přečtěte si celý článek]

Nela Boudová exkluzivně pro Žurnál

05.01.2020

Nela Boudová (52) prošla spoustou úspěšných filmů i televizních seriálů, přičemž v mnohých i výrazně zazářila, ale dle svých slov si daleko víc považuje rolí divadelních. „Své televizní ani filmové role za bůhvíjak důležité nepokládám,“ říká skromně a dodává: „Chci se věnovat především divadlu. Bylo tomu tak ostatně vždycky.“ Minulý měsíc dorazila populární herečka i do třeboňského Divadla J. K. Tyla, kde se svými kolegy z pražského Divadla v Řeznické excelovala v dramatu Ve smyčce. Na okraj ovšem nutno poznamenat, že nechybělo mnoho a k představení vůbec nedošlo. Maléry se totiž nevyhýbají nikomu, ani umělcům z Prahy.

[přečtěte si celý článek]

Opilci přivodili taxikáři infarkt!

09.12.2019

J. Hradec – Před nálevnou na hradeckém nábřeží došlo 16. listopadu k dramatické potyčce s málem tragickým koncem. Dva opilci z Otína (35 a 44) se tu pustili do taxikáře a servítky si opravdu nebrali. Hrubé urážky přešly brzy ve fyzické napadení a vše vyvrcholilo infarktem drožkaře. Případ převzali státní policisté a páreček agresorů má nyní o zábavu postaráno.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Hošan se nalil vodkou a vytuhnul pod gymplem

09.12.2019

J. Hradec – Kamera městského hlídacího systému odhalila 15. listopadu večer chlapce (14) bezvládně ležícího na dětském hřišti pod gymnáziem. Poblíž patrolující hlídka strážníků mládence probudila a v jeho dechu následně naměřila 1.25 promile alkoholu. Když vzkříšený hoch přiznal, že se upravil vodkou zakoupenou ve vietnamské večerce, byl předán do rukou otce s tím, že případ poputuje na městský odbor sociálních věcí. A vietnamský prodejce měl taky co vysvětlovat neboť vodka není voda a do volátka mládeže rozhodně nepatří.
- Čeněk Trpký -

[přečtěte si celý článek]

První Přechozí 1 2 3 4 ... Poslední