Svatba jak v italském filmu

11.04.2022

J. Hradec – Svatební veselí v jedné z místních restaurací se večer 12. listopadu kapku zvrtlo a...

[přečtěte si celý článek]


Uzbek podezřele kličkoval

11.04.2022

Třeboň – Odpoledne 16. února přijali strážníci oznámení, že od Českých Budějovic se k Třeboni blíží...

[přečtěte si celý článek]


Bude v Hradci McDonald´s? Co nového s rozhlednou?

01.04.2022

V průběhu minulého měsíce se na redakci Žurnálu opět obrátilo několik čtenářů s různými podněty,...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Krásné články

Jiný by nemohl chodit…

08.10.2021

N. Včelnice – Policisty polapený řidič Renaultu Megane, jedoucí odpoledne 19. srpna z Nové Včelnice přes vísku Žďár a pokračující dál, za volant toho času fakt nepatřil. Auto sice stačil na hlavní silnici odstavit, ale dechové zkoušce neunikl. A její výsledek byl pozoruhodný – přes 3,60 promile. Jiný by v tom stavu nemohl na nohy, on řídil. Lékařské vyšetření spojené s odběrem krve chlap odmítl a o papíry přišel na místě, logicky. Dne 21. září převzal hříšník sdělení podezření a nyní je trestně stíhán.
- Valerián Košatý -

[přečtěte si celý článek]

Vyhrožoval svojí družce. Nožem a potom i kosou!

08.10.2021

Jindřichohradecko – V policií blíže neurčené obci na Jindřichohradecku bylo večer 20. září pozdvižení. Muž pod vlivem alkoholu zde nejprve telefonicky vyhrožoval své družce zabitím a poté tzv. přidal plyn. Z kuchyně družčiny babičky vzal kuchyňský nůž a s ním v ruce vyrazil do ulic, kde se jal vyřvávat, že zabije nejen družku, nýbrž i všechny, co mu přijdou pod ruku, a nakonec i sebe. Když byl místním občanem okřiknut, nůž zahodil a stáhl se do domu. Tam ale bohužel nezůstal. Místo toho popadl kosu, vrátil se s ní ven a navázal tam, kde přestal. Přivolaní třeboňští policisté chlapa zpacifikovali a jeho lustrací zjistili, že za obdobný virvál byl už v minulosti uznán vinným. Následující den převzal zadržený muž sdělení podezření z přečinu výtržnictví a poté byl propuštěn na svobodu. Souhlas s trestním stíháním kvůli nebezpečnému vyhrožování jeho družka nedala.
- Čeněk Trpký -

[přečtěte si celý článek]

Příprava spolkového domu v Buku

01.10.2021

Dne 25. srpna jsem po čase navštívil zasedání jindřichohradeckého zastupitelstva. Zajímal mne především bod, kde se jednalo o tom, že by se při souhlasu zastupitelů, zadalo vyhotovení projektové dokumentace na nový spolkový dům v místní části Buk. Nic proti. Hospoda (v majetku města, pozn. red.), na jejímž místě by měl dům vzniknout, něco pamatovala a podle toho také vypadala. Desítky let se v ní scházela celá ves a ani my, coby mladíci z města, jsme svého času zdejší taneční zábavou nepohrdli. A protože se hospoda nijak zvlášť neudržovala, byla její nedávná demolice neodvratná. Jenže… Demolice proběhla, ale nový objekt, místo zbourané hospody vybudován nebyl. Kdo za to může? Vedení města, zastupitelé, osadní výbor, orgány města, Bůh, koronavirus? Těžko říct, ale Boha a koronavirus z toho tentokrát asi můžeme vynechat. Co ovšem s nastalou situací dál?

[přečtěte si celý článek]

Namísto parcely pro někoho, hospoda v Buku pro všechny!

01.10.2021

Po 22 letech se bývalá tradiční hospoda v Buku u Jindřichova Hradce začíná měnit na víceúčelový objekt se sálem a hasičárnou. Nahradí malý kiosek u fotbalového hřiště.

[přečtěte si celý článek]

Písničkářka Pavlína Jíšová exkluzivně pro Žurnál!

01.10.2021

Označení první dáma českého folku Pavlína Jíšová (58) dle svých slov příliš ráda nemá, nepovažuje se za ni, ovšem fakt, že se v rámci tohoto oblíbeného hudebního žánru stala legendou, zpochybnit prostě nejde. Má za sebou nesčetně koncertů, na Portách zpívala pro desítky tisíc návštěvníků, její texty a písně jsou ve zpěvnících Věry Martinové, jeden text napsala pro Marii Rottrovou, dva pro Pavla Bobka a mezi její profesní přátele patřil například i poslední kovboj Michal Tučný. Do povědomí široké veřejnosti se paní Pavlína zapsala především coby členka formací Žalman & spol., s níž vystupovala osm let, a Nezmaři, kde fungovala téměř o čtyři roky déle. Její hit Já, písnička se stal folkovým evergreenem, který s ní publikum na koncertech zpívá. Minulý měsíc zavítala Pavlína Jíšová i do Jindřichova Hradce a v atriu zdejšího Muzea fotografie potěšila své příznivce, coby lídr dámského tria Bababand.

[přečtěte si celý článek]

Host do domu, hůl do ruky!

16.09.2021

Třeboň – Nasáčkovat si cizí lidi do kvartýru je vždycky riskantní. Své o tom ví i 72letý muž z Třeboně, který se v sobotu 24. července ve vlaku seznámil se dvěma muži a následující den je pozval k sobě domů. Návštěva, během níž tekl alkohol proudem, se protáhla přes noc, a když hosté posléze odešli, hostitel zjistil, že mu chybí cennosti v hodnotě tisíců korun. Jména krátkodobých kámošů si nevybavil a strážníkům je nezvládl ani kloudně popsat. V dechu měl ještě dvě a půl promile, a to je to pak s pamatovákem na draka.
- Valerián Košatý -

[přečtěte si celý článek]

Krvavý souboj na náměstí

16.09.2021

Třeboň – Průběh pěstního dialogu 20tiletého mladíka z Třeboně a jeho o rok mladšího rivala ze Suchdola nad Lužnicí, k němuž došlo po půlnoci v sobotu 10. července na Masarykově náměstí, byl zřejmě drsný. Výsledek: Do krve rozbitý obličej, zhmožděný nos a převoz do špitálu. Který z bijců dostal po čuni víc ze zprávy strážníků nevyplývá. Případem se zabývají státní policisté.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

S odchytem krávy na silnici pomohli odborníci na vydry

16.09.2021

Třeboň – Silná bouřka, která se v úterý 29. června přehnala nad Třeboňskem, vyvracela stromy u silnice mezi Třeboní a Majdalenou a k zemi poslala i dřeviny u komunikace směrem na Prahu. Doprava musela být v těchto místech zastavena a hasiči nevěděli, kam dřív skočit. Krátce před bouřkou se však přihodilo ještě něco jiného, a v tomto případě vyrazili do akce strážníci. Hned několik řidičů jim totiž zatelefonovalo, že po přeložce běhá kráva a průběžně útočí na přítomné chlapce. Když si strážníci osobně ověřili, že stračena v uvedené lokalitě opravdu skotačí, přivolali odborníky z Nadace pro vydru. O tom, jak rodeo pokračovalo dál a jak si hoši od vyder s dopáleným dobytkem poradili, redakce informace bohužel nemá, ale krávu si nakonec převzal její majitel.
- Valerián Košatý -

[přečtěte si celý článek]

Rok od převratu ve vedení Jindřichova Hradce!

20.08.2021

Zastupitel Burian: Nová radnice většinou pouze
pokračuje v práci započaté vedením předchozím

Dlouholetý archeolog a nyní historik Muzea Jindřichohradecka Vladislav Burian (SNK ED) je zastupitelem Jindřichova Hradce přes osmnáct let. Během svého působení v zastupitelstvu zažil tři starosty, absolvoval řadu událostí spjatých s vedením města, včetně převratu na radnici v červnu 2020, a je jedním ze tří kontinuálně nejdéle pracujících hradeckých zastupitelů. Jak zpětně hodnotí loňskou letní událost, jež byla svého času označována jako puč či politické zemětřesení?
Ve stručné rekapitulaci výše připomínáme, že vloni 24. června byl starosta Stanislav Mrvka některými zastupiteli odvolán a s ním skončila i městská rada. Důvodem tohoto kroku měla být nutnost změny ve vedení města a impulsem byl rozkol v ČSSD, způsobený odchodem starosty Mrvky a radního Komínka do politického uskupení Změna 2020. (Podrobně Žurnál 7-8/2020)

[přečtěte si celý článek]

Dům číslo 62 v hradecké Nežárecké ulici je téma stále velmi živé.

20.08.2021

Dům číslo 62 v Nežárecké ulici koupilo město od soukromého subjektu před více než rokem, kdy reálně hrozilo, že by zde mohl vzniknout problém s nepřizpůsobivými nájemníky z celé republiky. Prázdný objekt však vypadá pořád stejně ohyzdně a otázky kolem jeho využití neustávají. Odpovědi na některé z nich poskytla Žurnálu tisková mluvčí Městského úřadu Jindřichův Hradec Eliška Čermáková.

[přečtěte si celý článek]